**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - موج بزرگ اعتراضات در ایران! پیروان آئین یارسان - موج بزرگ اعتراضات در ایران!
RSS

روز سه‌شنبه ۹ مردادماه مردم و بازاریان در اعتراض به مشکلاتی نظیر شرایط بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز در شهرهای اصفهان، شیراز، رشت و کرج اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی کردند که این اعتراضات امروز در کرج و اصفهان ادامه یافت. در برخی نقاط اعتراضات به خشونت کشیده شد و نیروهای انتظامی نیز از گاز اشک آور برای پراکنده کردن معترضان استفاده کردند. گفته می‌شود که تعدادی از معترضان در تجمع روز سه‌شنبه در کرج بازداشت و هم‌اکنون در پایگاه بسیج مسجد جامع گوهردشت نگهداری می‌شوند.طی دو روز گذشته (۹ و ۱۰ مردادماه) شماری از مردم در اعتراض به مشکلاتی نظیر شرایط بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی کردند.


این تجمعات روز گذشته در اصفهان در خیابان شاپور جدید ابتدا با اعتصاب مغازه‌داران آغاز شد. کاسبان و مغازه‌داران این منطقه با بستن مغازه‌های خود و دست کشیدن از کار اعتراضات را آغاز کرده و اندکی بعد سایر شهروندان نیز به این راهپیمایی پیوستند.


در کرج نیز مردم با حضور در فلکه گوهردشت اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. حضور زنان در تجمع روز گذشته کرج پررنگ بود.


بر اساس برخی گزارشات در تجمعات روز سه‌شنبه در کرج شماری از معترضان توسط نیروهای انتظامی و لباس شخصی بازداشت شدند که کماکان در پایگاه بسیج مسجد جامع گوهردشت در خیابان هشتم نگهداری می‌شوند.


اعتراضات روز سه‌شنبه در رشت و شیراز نیز شکل گرفت که با حضور گسترده نیروهای امنیتی همراه بود. برخی ویدیوها حاکی از این است که شلیک گاز اشک‌آور توسط نیروهای انتظامی در شیراز یک کودک ۷ ساله را هدف قرار داده است.

امروز چهارشنبه، مورخ ۱۰ مردادماه نیز اعتراضات در چند شهر شکل گرفت.


شهروندان معترض در اصفهان بخصوص در خیابان شاپور جدید اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده که با حضور گسترده نیروهای امنیتی در بین مردم و استفاده از گار اشک‌آور برای متفرق کردن آنان همراه بود.


معترضان در این راهپیمایی‌ها با آتش زدن لاستیک در خیابان و سر دادن شعارهایی نظیر “دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن آمریکاست”، “توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه”، “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران”، “ملت گدایی می‌کند، آقا خدایی می‌کند” و “مرگ بر گرانی” اعتراض خود را نشان می‌دادند.


ویدیویی ذیل ماحصل گردآوری حداقل ۱۶ قطعه ویدیویی از اولین روز اعتراضات (۹ مردادماه) است.


https://youtu.be/BNUA2xFMkX8


ویدیویی ذیل ماحصل گردآوری حداقل ۱۱ قطعه ویدیویی از دومین روز اعتراضات (۱۰ مردادماه) است.


https://youtu.be/ZKqL6s9q8dE

برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :8
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :83
» بازديدسال :11590
» کل بازدیدها :30823
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 528