RSS

آخوند کیست ؟ چطور و چقدر درآمد دارد؟
دین و مقدسات از که مانند ویروسی وارد ایران شد ریشه ی دیرینه ای در ذهنیات ایرانیان دارد ((حداقل در یک قرن گذشته))
و همین بزرگترین نقطه ضعف ایرانیان به شمار می رود هنوز هم این سلاح کاربردی است و به راحتی میلیون ها ایرانی را منقلب میکند و جای تفکر را با تعصب عوض میکند. آخوندان کسانی هستند که از نحوه استفاده از این نقطه ضعف به خوبی اگاهند در مراجع علمیه سالها شست و شوی مغزی ، نحوه برانگیختن احساسات ، ساختن داستان های تخیلی و خرافی و ربط دادن آن به کتاب های مذهبی در دسترس عموم و طرح شمای کلی زندگی یک فرد از نوزادی تا پیری و مرگ براساس آنچه که آنان میخواهند آموزش داده می شود.

Arman Yari

آخوندها ذهن ها را مسموم می‌کنند، از رهبر و رئیس جمهور و تمام کابینه های مختلف رده های عالی کشور گرفته تا مساجد و مدارس و خلاصه تمام مکانهای که مردم تردد دارند را آخوندان دربرگرفته اند.آنها تمام تصمیمات را میگیرند آنها تعیین می کنند که تو چطور لباس بپوشی چطور رفتار کنی چطور غذا بخوری و حتی با کدام پا توالت بروی تو مجبوری به صورت مستقیم و غیرمستقیم از آنها تابعیت کنی… این موارد را به قانون تبدیل میکند و آنها را به کتاب های مختلف مذهبی و نقل قول کسانی ربط میدهند که بیش از ۱۴۰۰ ساله که مرده اند و حتی وجودشان در ۱۴۰۰ سال پیش هم در هاله‌ای از ابهام است.
در هر حوزه و ارگانی حضور دارند از دانشگاه و مدارس گرفته تا مساجد و کتابخانه ها و  بیشترین درآمد فروش نفت صرف آخوندها و این آموزش ها می شود. آموزش هایی که ضامن بقای آنهاست آخوندها چه سو استفاده‌های از باورها و اعتقادات مذهبی مردم می کنند؟سو استفاده‌های سیاسی ، مذهبی ، فرهنگی و اقتصادی و …
پولی که رژیم آخوندی و دولت ایران صرف تکایا و امام زاده های قلابی و محرم و صفر میکند چقدر است؟
با این پول چه کارهایی میتوان انجام داد؟
بویژه در شرایط سخت امروز ایران! پولی که در اصل مال خود مردمه !
نام چندتن از امام زاده های قلابی عبارتند از:
*** امامزاده سلطان حسین (ع)
فرزند امام علی النقی (ع) و عموی امام زمان عج که پدر جد رئیس جمهور محبوب (ع) محمود احمدی‌نژاد میباشند!!
*** امامزاده وسط پاساژ الغدیر قم!
*** امامزاده سید بیژن (ع)
که دیدن نامش خیلی خیطه بعدا شد امامزاده سیدمحمد بی جن (ع)!                                                                          *** آستان قدس امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع)!
*** آستان مقدس امامزادگان ۷تن و ۸تن(ع)!
*** امام زاده چی چی امام (ع)!
*** امامزاده سید پنهان(ع)!
*** امامزاده قاسم (ع)!
*** مسجد مقدس محدثین که به دستور امام زمان (عج) بنا و نامگذاری گردید!
*** امامزاده گزو!
*** آستانه مبارکه امامزادگان علی (ع) و جعفر و شیرین (س)!
*** آستان مقدس امامزادگان دال (ع) و ذال (ع)!
*** امامزادگان ع (ع) و غ (ع)!
*** امامزادگان سام (ع) و لام (ع)!
*** امامزاده بلال نانوا کلا (ع)!

اینها فقط چندتا بود!!
هزاربرابر این را فرض کنید!!
جالب است بدانید که این اسامی رسمی هستند و رسمیت دارند ، دولتی و حکومتی هستند و بودجه خاص خود را دارند.
حجت‌الاسلام محمدی کیایی سرپرست اداره اوقاف شمال غرب تهران با اعلام آغاز اجرای طرح جامع ساخت حرم امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) از تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیارد ﷼ به اجرای این طرح در بازده زمانی ۲۴ ماهه خبر داد این امام زاده واقعا تاچه حد این آخوندها که میگویند سند تاریخی دارند و واقعی هستند !!؟
مثال اول
مدتی است یک تغییر به ظاهر کوچک در جاده ورودی تخت جمشید خودنمایی میکند و تعجب بسیاری را برانگیخته است نصب یک تابلو که حکایت از وجود یک امام زاده در نزدیکی این اثر ثبت جهانی دارد ! امامزاده ابراهیم (ع) !! که مسئولان اداره اوقاف و خیریه تأکید دارند از قدیم در این محل بوده و ساخت بنای آن و تجهیز به امکانات این امام زاده قرار است از ۳ تا ۱۷ هکتار جاگیر شوند ، ازقبیل اماکن اقامتی و کمپینگ و پارکینگ و فضای سبز و سرویس های بهداشتی و .. ساخت و سازهای وسیعی که درسایه طرح امامزاده به ۱۷ هکتار خواهد رسید تا تخت جمشید در مجاورت آن تبدیل به هیچ شود. شاید باور نکنید اما تنها در شهرستان مرودشت ۹ امامزاده با همین نام یعنی بانام امامزاده ابراهیم (ع) به ثبت رسیده است!
درحالی که در تصویر هوایی که توسط سازمان جغرافیایی ارتش درسال ۱۳۳۴ گرفته شده است و در سایت حکومتی و سپاهی تابناک هم منتشر شده است هیچ اثری از امامزاده مذکور که اداره اوقاف ادعا میکند وجود ندارد حالا امامزاده که میسازند هیچ!
جاهایی هم که قبلا باغ سنگی یا محلی برای دخیل بستن یا به خرافه سنگی سر راه گذاشته شده و اسمی براش گذاشته شده الان قصد دارند با هزینه های میلیاردی تبدیل به امامزاده رسمی کنند
مثال دوم 
حجت‌الاسلام مهدی زینعلی رئیس اداره اوقات لواسان گفت قراردادی به مبلغ ۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به منظور ساخت امامزاده محمد شمشک (ع) به امضا رسید. وی با اشاره به اینکه در قرارداد مشخص شده است که تخریب امامزاده فعلی به طور کامل صورت میگیرد اظهار داشت این پروژه به طور کامل انجام خواهد شد به این صورت که از صفر تا صد ساخت یک امامزاده را دربر می‌گیرد. تارنمای سیاست نامه در گزارشی نوشت درسال های نخست پیروزی انقلاب تعداد امامزادگان ایران ۱۵۰۰ تن بودند و اکنون به بیش از ۱۰۰۰۰ تن رسیده اند.
یعنی به طور میانگین ۳۰۰ امامزاده در هرسال تولید شده است!
به گزارش اوقاف و امور خیریه ایران ۳۳ باب بقعه پیامبران الهی در ایران ثبت شده است!
اسم هایی هم روی این پیغمبران گذاشته اند که ۲ تا از آنها دوباره سام و لام هستند!
پیغمبران سام و لام (ع) در شهرستان سمنان، شمال شرقی سمنان!
((این را مخصوصاً با پیشوند پیغمبران نوشته اند که با امامزادگان قبلی قاطی نشوند))
هدف بی تردید فقط راه رفتن روی ذهن مردم ساده نیست ! هدف پول درآوردن کلان هم هست غلامعلی جعفرزاده عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت بنده به چند امامزاده رفتم و می دانم ۲۰ درصد درآمد امامزاده ها را سازمان اوقاف برمی‌دارد آقایان میگویند صرف فعالیت‌های فرهنگی میکنیم چه کسی به شما این اجازه را داده است !؟
اینکه می گویند درآمد هر امامزاده صرف همان امامزاده میشود دروغ است بگویید این پول‌ها کجا می رود ؟
چرا آمار امامزاده ها یک مرتبه افزایش داشته است؟
معاون سازمان اوقاف در جواب گفت در ۹ ماهه سال جاری مردم بیش از ۵۱ میلیارد تومان نذورات خود را در ضریح امامزاده ها و بقاع متبرکه نذر کرده اند که از این مبلغ ۱۵ درصد برای خود بقعه و ۵ درصد صرف بقاع استان میشود.
حالا اگر ما فرض کنیم همه این حرف درست باشد ۱۵ درصد و ۵ درصد می شود ۲۰ درصد پس ۸۰ درصد باقی مانده چه شد! کجا رفت پولش ؟
و اما یک نکته مهم !
امامزاده مربوط به اوقاف است ، درآمد اوقاف جز درآمدهای دولت نیست ، دیوان محاسبات کشور هم هیچ نظارتی بر روی آن ندارد و سازمان اوقاف هم تاحالا هیچ ترازنامه ای را منتشر نکرده است…
سازمان اوقاف مستقیما زیرنظر رهبر انقلاب اسلامی است …
کسی که هرجور بتونه جیب مردم بیچاره و ساده را خالی میکند…
حتی خزانه دولت را که همش پول مستقیم مردم است را تحت عنوان مالیات و عوارض و غیره تا ریال آخر خالی میکند و صرف اموری چون امامزادگان میکند…
مثال سوم
رئیس اوقاف و خیریه کشور گفت ۵۲ درصد امامزادگان هیچ درآمدی ندارند و برای اداره این بقاع متبرکه ۷ هزار میلیارد تومان بودجه لازم است و دولت باید آنرا بپردازد که پول مستقیم بیت المال و پول مردم بیچاره است چند نمونه از ساید فساد بان!
فقط دریک ماه اول یعنی فروردین امسال دولت ۳۱ میلیارد تومان به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه های علمیه پول پرداخت کرده است
مثال چهارم
توزیع شیر در مدارس قطع شد چون دولت بودجه ندارد اگر فقط بودجه ۴تا از نهادهای مذهبی بیکار و بی خاصیت بودجه خوار جمهوری اسلامی قطع شود می شود روزی یه شیشه شیر و نهار به ۱۳ میلیون دانش‌آموز داد.
مثال پنجم 
دولت میگوید پول ندارم اما ۱۶۲۸۸۰۰۰۰۰ پول فقط در چهار ماه به مرکز الگوی اسلامی پرداخت میکند!
آخوندها هیچوقت هیچ سهمی در کار و تولید جامعه نداشته اند و همواره بیکارترین و مخربترین قشر جامعه بودن اند اما از زمان روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران ثروتمندترین و مرفه ترین قشر جامعه را تشکیل می‌دهند.
مثال ششم
دبیرخانه مجلس خبرگان که ۷ تا آخوند عضو آن هستند و سن تک تک آنها از ۹۰ سال هم بیشتر است بودجه سالانه ۷ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان را دارا میباشند!  یعنی هر کدام از آنها روزی ۳ میلیون می گیرد. یعنی هرکدام از آنها ماهی ۹۰ میلیون تومان حقوق می گیرند. فقط ۷ تا آخوند! که عبارتند از:
1 احمد جنتی
2سید محمود هاشمی شاهرودی
3محمدعلی موحدی کرمانی
4عباس کعبی
5 سید احمد خاتمی
6 سید ابراهیم رئیسی
7 سید هاشم حسینی بوشهری
مگر اینها چیکار میکنید!
مثال هفتم
در جامعة المصطفی * نهادی که درقم آخوند شیعه خارجی تربیت می کند ودر بیش از 60 کشور جهان شعبه دایر کرده است * مبلغ ۳۰۵ میلیارد تومان یعنی روزی ۸۳۵ میلیون تومان یعنی در واقع هر دقیقه ۵۸۰ هزار تومان! به طلبه‌های خارجی خانوادهایشان اختصاص داده شده است. یعنی اگر بساط هزاران طلبه خارجی ((آخوندها و ملاهایی که از کشورهای مسلمان مثل عراق و سوریه و لبنان و فلسطین و مالزی و هند و سومالی و ..)) که در حوزه علمیه قم تدریس میکنند و به آنها خانه و امکانات رفاهی و حقوق ثابت داده می‌شود و حوزه های که ایران در آن کشورها جهت پرورش آخوند شیعه خارجی احداث کرده است و میلیاردها تومان هزینه میکند برچیده شود روزی ۸۳۵ میلیون تومان به جیب مردم برمی گردد.
یوحنا نجدی از نویسندگان و محققان بنام نوشته بودجه تنها ۲ دقیقه این نهاد معادل یک ماه حقوق یک کارگر زحمتکش و ۵ دقیقه بودجه آن برابر با یک ماه حقوق یک معلم شریف ایرانی است!
یعنی اگر این دونهاد ((المصطفی)) و مجلس خبرگان رو حذف کنیم روزی نزدیک به یک میلیارد تومان به جیب مردم ایران بر میگردد. فقط با حذف دو نهاد جمهوری اسلامی که هیچ خاصیتی هم ندارند!
مثال هشتم
شورای عالی حوزه علمیه روزی ۲۰ میلیارد و ۲۲۳ میلیون تومان میگیرند تا سیاست گذاری کنند برای حوزه! فقط ۷ تا آخوند !
به اسامی
_سید احمدی خاتمی
_سیدهاشم حسینی بوشهری
_جواد مروی
_سید محمد غروی
_علیرضا اعرافی
_رضا استادی
_مرتضی مقتدایی

مثال نهم
بودجه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که پسر علم الهدی هم معاون آن میباشد در سال ۹۷ در حدود ۳۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود که می شود روزی ۱۰۲ میلیون تومان!
یعنی بودجه یک روز این نهاد برابر است با حقوق یک سال یک معلم ایرانی!
جالب است که هدف این مجمع هم ایجاد وحدت میان مذاهب مختلف و رفع بدبینی و شبهه بین پیروان اسلامی عنوان شده است
مثال دهم 
حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی شاهرودی نماینده ولی فقیه در سپاه چقدر پول می گیرد؟
بودجه او به تنهایی درسال ۹۷ در حدود ۹۴ میلیارد و ۱۹۸ میلیون تومان بود
یعنی برابر با ساعتی ۱۰ میلیون تومان وظیفه عنوان شده برای او انتقال سخنان خامنه‌ای و دستورهای او به سپاه پاسداران عنوان شده است.
مثال یازدهم
نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها که مال خامنه‌ای است ولی بودجه خود را از دولت میگیرد چقدر پول میگیرد !؟
بودجه این نهاد درسال ۹۷ حدود ۱۴۲ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان بود یعنی حدود روز ۳۹۰ میلیون تومان وظیفه آنها دخالت درکار دانشگاه و شناسایی استادان مخالف جمهوری اسلامی و مجازات و ازکار برکنار کردن آنها و گماردن استادان بی سواد انقلابی
شناسایی دانشجویان مخالف نظام و معرفی آنان به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی.
مثال دوازدهم 
حوزه تبلیغات اسلامی چقدر پول میگیرد؟
این حوزه که بلندگو سروصدا نظام است و تمام اراجیف مختلف نظام را تبلیغ می‌کند و هرساله به دربار خامنه‌ای شاعر می‌فرستد که برای خامنه‌ای شعر بخواند در سال ۹۷ بودجه ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان را دارا بود درحالی که شهرستان زلزله‌زده سرپل ذهاب فاقد دستگاه الکتروشوک برای بیماران کلیوی است و هزینه تعمیر دستگاه موجود را ندارد بودجه ای که صرف این سازمان می شود حدود ۱۳۰۰ برابر یک دستگاه الکتروشوک است.
لازم به ذکر است که هیچ کدام از نهادهای مذهبی ذکر شده پول آب و برق و عوارض ساخت و ساز و مالیات نمی دهند و کاملا معاف از این چیزها هستند ! حتی در مجلس هم تحت عنوان بند الحاقی ۲۸ در سال ۹۱آن را قانونی کردند که کسی حق اعتراض نداشته باشد.
در فیلم های منتشر شده هم به وضوح مشخص است که با خیال راحت درحال مصرف بی رویه آب برای شستن پارکینگ و فضای حوزوی و غیره هستند درحالی که مردم ایران از بی آبی رنج میبرند.
بند قانون در سال ۹۱ از این هم فراتر رفت و کلیه مساجد و مصلی ها و امکان مذهبی و حوزه های علمیه بر اساس بند الف ((۹۵)) قانون برنامه ششم توسعه از پرداخت تمام هزینه های آب و برق و نفت و گاز و مالیات معاف هستند.
مثال سیزدهم 
هزینه نگهداری و شست و شوی دستشویی مرقد خمینی یک میلیارد و ۴۹۶ میلیون تومان یعنی معادل بیش از یک قرن حقوق یک فرد بازنشسته این مبلغ را فردی به نام سعید خال با یک پیمانکار منعقد کرده است سعید خال شهردار مرقد خمینی است
شهردار! یعنی مرقد خمینی را یک شهر درنظر گرفته اند که کاملا از زیرنظر شهرداری تهران خارج است و چون جز امکان مذهبی به حساب می‌آید طبیعتاً از دادن مالیات و هزینه‌های آب و گاز و برق و همه چی به طور کامل معاف است ….
وقتی میگیم پول و آب و برق و فلان و فلان را نمیدهند یعنی مردم بدبخت بجاشون میدند ….
چون به هر حال مصرف میکنند !
پول مصرفی تمامی امکان مذهبی و مساجد و حسینیه ها و حوزه های علمیه و فلان و فلان را تحت عنوان فاضلاب و اضافات و سایر موارد و… به روی قبض آب و برق و تلفن مردم بدبخت می‌اندازند!
مثال چهاردهم
اخیرا شهرداری تهران ۲ میلیارد و ۸۶۶ میلیون تومان برای ساخت مسجد الزهرا خرج کرده است ! و هدف از ساخت آن بالا بردن سرانه فضای مذهبی در منطقه میرداماد عنوان شده است شهرداری تهران ۳۰ میلیارد تومان هزینه کرد که در زیر امامزاده قاضی صابر در منطقه 10 ونک سونا و جکوزی ساخته شد با این مبلغ می شد ۱۰۰ ایسگاه لرزه نگاری در کشور زلزله‌خیز ایران احداث کرد و جان هزاران نفر را نجات داد معاون پژوهشی و فناوری پژوهشگاه بین‌المللی زلزله اظهار داشت درحال حاضر احداث ۶۰۰ دستگاه لرزه نگاری دائم و موقت در کشور ضروری است.
مثال پانزدهم
همین شهرداری ۱۵ میلیارد تومان برای رونق مراسم اربعین در عراق ((کربلا)) خرج میکند و ۵۵۰ میلیارد تومان خرج مسیر اربعین می شود این مبلغ ۴.۵ برابر بودجه لازم برای مدارس زلزله‌زده در غرب کشور است و ۱۳۷ برابر خسارات وارده شده به کتابخانه های عمومی کرمانشاه است
مثال شانزدهم
* بکارگیری ۷۰ کیلو طلا و ۴۰۰۰ کیلوگرم نقره در ساخت ضریح حرمین عسکریین
* ساخت نهج‌البلاغه طلایی در ۵۷۰ صفحه
*ساخت گنبد امام حسین در کرمان که بعدا به کربلا منتقل شد با ۲۴ هزار خشت طلا
* رونمایی از قرآن کریم ساخته شده با ۶۰ کیلو نقره و یک کیلو طلا
*ساخت گنبد حرم امام علی با نصب ۱۰ هزار خشت طلا
آمار بالا فقط از سال ۹۱ تا ۹۴ است ! و از خبرگزاری فارس ، تسنیم ، پایگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی و مشرق نیوز است
که همه آنها رسانه های خود حکومت و با غرور و افتخار این خبرها را منعکس می کنند!
مثال هفدهم 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عنوان کرد که پروژه صحن حضرت زهرا در زیربنای به وسعت ۲۲۰ هزار متر مربع در حال ساخت است.هزینه هرمتر مربع از صحن ۴ میلیون تومان است
و هزینه ساخت کل صحن ۸۸۰ میلیارد تومان است
او گفت ما در ۵ سال حرم امام علی را به ۲۰ برابر افزایش دادیم و در طول تاریخ چنین اقدامی بی‌سابقه بوده است.بیش از ۶ گنبد را طلا کاری کردیم ((خبرگزاری فارس_۲۴ تیر))
حالا در همان ماه و سه روز بعد عضو شورای شهر چابهار هزار نفر چابهاری بدون آب و برق،لابلای کپرها و تایرها روزگار میگذرانند.مناطق حاشیه نشین چابهار بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.اما حتی یک متر لوله کشی آب هم در اینجا وجود ندارد ((خبرگزاری ایلنا_۲۷ تیر)) روحانیون که حکومت بکنند امتیازهای اقتصادی و اجتماعی هم دور همین نهادهای روحانیت حاکم جمع می شوند! با نگاهی به تاریخ این شبیه همان حادثه تاریخی ست , یعنی امتیازاتی که ساسانیان برای مغان درنظر گرفته بودند که مملکت را به بحران کشانده و اعراب مسلمان شده توانستند باشعار برابری و برادری و لغو امتیازدهی اجتماعی به گروهی خاص و… منطقه بزرگی از جهان و از جمله ایران را اشغال کنند.
دقیقاً شبیه شعارهای دفاع از مستضعفین و رایگان کردن آب و برق خمینی که الان داریم میبینم نتیجه را!
برای پیشبرد این اهداف به جز نیروی نظامی یک نیروی شبه نظامی هم لازم است مثل پیراهن سیاه های دوران نازی آلمان و پیراهن قهوه‌ای های دوره ی فاشیسم ایتالیا در ایران آخوندی هم طرحی با عنوان ولایت اعلام می‌شود که آموزش اندیشه مبانی اسلامی است یعنی همان اندیشه حکومت ولایت فقیه و حالا هزینه ای که برای آن درنظر گرفته می شود چقدر است؟
بیش از ۲۶۴ میلیارد و ۲۴ میلیون تومان که از میان دانش آموختگان بسیجی وفادار بیرون بیاید دقیقاً مثل تشکیلاتی که برای مداحان درنظر گرفته اند.
هزاران مداح که حقوق های کلان میلیونی برای گریاندن مردم به جیب می‌زنند رئیس کانون مداحان کشور میگوید بیش از ۵۶۴۳۲ مداح مرد در کشور شناسایی شده سایت حکومتی شیعه آنلاین یک یادداشت انتقادی نوشته که برخی مداحان و روضه خوانان وقتی مسئولان هیئت ها با کلی واسطه و معرفی با مدیر برنامه های آنان تماس می گیرند تا برای جلسات دعوتشان کنند اولین صحبتشان از پشت گوشی این است که بابت یک جلسه سه یا پنج یا هفت یا ده یا بیست یا حتی سی میلیون تومان الان واریز کنید تا بیایم !
مثال آخر
خبری از انصاف نیوز : مداحی برای ده روز در شهر کوچک چغادک از توابع استان بوشهر ۲۰۰ میلیون تومان پول دریافت می‌کند
جمهوری اسلامی جایی را تحت عنوان خانه مداحان تاسیس کرده است که تحت عنوان های مختلف از جاهای مختلف که همه آنها از بیت المال و جیب مردم است پول می‌گیرند
برای مثال مدیرعامل خانه مداحان عنوان کرد که فقط ۲ هزار بلندگوی ۱۰۰ هزار تومانی ((۲۰۰ میلیون تومان)) برای روضه های خانگی خریده ایم !
در این مقاله فقط مختصری از درآمدهای کلان آخوندهای حکومتی توضیح داده شده است و میلیاردها دلار پول فرزندان خامنه ای و عشیره لاریجانی ها و گروه امامان جمعه و هزاران نهاد مذهبی زیر مجموعه که هر کدام به نحوی درحال خوردن بودجه دولتی و غیردولتی هستند توضیح داده نشده است !

نویسنده : آرمان یاری

13/9/2018
منابع >
“http://shia-online.ir
“http://corruptionwatch.online/nod
“http://www.tabnak.ir
“https://www.farsnews.com
“https://www.mehrnews.com
“https://www.tasnimnews.com
“https://ir.voanews.com/z/1868
“http://www.ensafnews.com
“https://www.ilna.ir/en


برچسب ها :


وکیل مدافع علی‌اکبر جوانفکر از محکومیت موکلش به دو سال نیم حبس از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت خبر داد.


 مهران عبداله‌پور وکیل مدافع جوانفکر با اعلام این خبر گفت که علی‌اکبر جوانفکر به اتهام “نشر اکاذیب و توهین” از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت به دو سال و نیم حبس محکوم شده است.


این وکیل دادگستری در پاسخ به این سئوال که آیا نسبت به حکم غیابی جوانفکر که از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب به اتهام “اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به ۵ سال و یک ماه حبس محکوم شده، واخواهی کرده‌اند یا خیر، اظهار کرد: “برای اعتراض و واخواهی هنوز مهلت داریم و در حال بررسی ایرادات حکم صادره هستیم”.


گفتنی است که پیشتر غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران از صدور رای پرونده “علی اکبر جوانفکر” خبر داد و گفت که علی اکبر جوانفکر به چهار سال حبس محکوم شد.


لازم به اشاره است که علی‌اکبر جوانفکر صبح روز (یک شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۷) توسط ماموران از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه و به علت عدم پرداخت جزای نقدی در رابطه با پرونده‌ای مربوط به دو سال قبل به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مسئولان بازداشت و پس از ساعاتی با پرداخت جزای نقدی خود آزاد شد.


علی‌اکبر جوانفکر (زادهٔ ۱۳۳۸ در تهران) مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دوران تصدی شهرداری تهران و ریاست جمهوری بوده. وی همچنین از مدیران میانی خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده‌است.


پیش از این حمید بقایی نیز به اتهام توهین به مسئولان توسط شعبه ١٠۵٩ دادگاه کارکنان دولت محاکمه به ۶ ماه حبس محکوم شده بود.


برچسب ها :


در ادامه چهار مورد بازداشت شهروندان بهایی که صبح امروز و روز گذشته در شیراز رخ داد، عصر امروز نیز نورا پورمرادیان به عنوان پنجمین شهروند بهایی توسط نیروهای وزارت اطلاعات در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. عصر امروز یکشنبه ۲۵ شهریورماه ۹۷ نورا پورمرادیان شهروند بهایی ساکن شیراز توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد.


یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “نورا پورمرادیان بعد از بازداشت در تماس تلفنی کوتاهی به خانواده خود گفته که در بازداشتگاه اداره اطلاعات (پلاک ۱۰۰) هستند. همچنین مامورین اداره اطلاعات به خانواده‌اش گفته‌اند که وی فردا تفهیم اتهام خواهد شد”.


پیشتر یک منبع مطلع ضمن تائید خبر بازداشت چهار شهروند بهایی گفت: “ساعت ۶ عصر روز گذشته ماموران وزارت اطلاعات به کلاس روانشناسی آقای نوید بازماندگان وارد شدند و کارت‌های شناسایی، کیس کامپیوتر، فلش و گوشی‌های تلفن همراه، پسورد گوشی‌ها و ایمیل‌های سایر افراد را نیز از آنها گرفته‌اند. در انتها آقای بازماندگان را به منزلش برده و پس از تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی، بهاره قادری (همسر نوید بازماندگان) را نیز بازداشت و همراه با وی به مکان نامعلومی منتقل کردند. در همین تاریخ خانم الهه سمیع‌زاده را نیز در شیراز دستگیر کرده‌اند و صبح امروز یکشنبه نیز احسان محبوب راه‌وفا را در شیراز و در منزل شخصی دستگیر و پس از تفتیش منزل به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز (پلاک ۱۰۰) منتقل کردند”.


شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.برچسب ها :


An estimated 800 Iranians are prisoners of the #Iran regime because they exercised their human rights. We demand the release of these political prisoners and call on the international community to hold the Iranian regime accountable for the abuse of its citizens. #PrisonersofIranبرچسب ها :


Ramin Hossein Panahi was executed by Iran early Saturday morning, his brother confirmed


There are reports that two other Kurdish prisoners on death row, Loghman Moradi and Zanyar Moradi, have also been executed

Panahi was hanged at 5:00 Saturday morning in Iran’s Rajaee Shahr Prison west of Tehran, his brother Amjad Hossein Panahi confirmed to Rudaw English

“And we have not received back his body yet,” he said

A member of the Kurdish party Komala, Panahi was arrested in June 2017 during a confrontation with security forces. Iranian authorities allege he was armed at the time

Panahi denied the charge

Membership in opposition parties like Komala does not carry the death sentence

Human rights organization Hengaw reported that Loghman Moradi and Zanyar Moradi were also executed in Mariwan

The two are cousins and were arrested by Iranian police in 2009 and charged with the 1988 assassination of the son of the preacher of Mariwan

Their mothers recently issued pleas for their release

UN rights experts called on Tehran to halt their execution in a statement on Friday and reiterated an earlier appeal on Panahi’s behalf

“We urge the Government of Iran to immediately halt their executions and to annul the death sentences against them in compliance with its international obligations,” stated Agnes Callamard, Special Rapporteur on extrajudicial, summary or arbitrary executions and Javaid Rehman, Special Rapporteur on the situation of human rights in the Islamic Republic of Iran

They expressed concern that the cousins were tortured while in custody and did not receive a fair trial

A prison officer told Panahi a few days earlier that his death would be used as an intimidation tactic

He was executed a few hours before Iranian forces began shelling the headquarters of Kurdish-Iranian parties in the Kurdistan Region

PDKI’s headquarters were shelled while the group was having a leadership meeting


برچسب ها :سحرگاه امروز دوشنبه ۱۹ شهریور کمال احمدنژاد، زندانی سیاسی کرد در زندان میاندوآب، به اتهام «عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام و محاربه» اعدام شد.


️ به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، حکم اعدام کمال احمدنژاد، زندانی سیاسی کرد در زندان میاندوآب، بدون اطلاع خانواده و علیرغم وجود ابهامات در پرونده روز جاری اجرا شد.


️ کمال احمدنژاد، اهل روستای گاومیش گلی از توابع شهرستان میاندوآب در سال ۹۳ دستگیر شد و به اتهام «عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام» و «قتل یکی از اعضای بسیج» در دادگاهی بدون احضار شهود و توجه به دفاعایت وکیل پرونده به اعدام محکوم گشت.


جلسه دادگاه وی مردادماه ۹۵ در شعبه یک کیفری شهرستان میاندوآب برگزار شده و علی‌رغم وجود شهود برای اثبات عدم حضور در محل قتل، دادگاه بدون احضار شهود و توجه به دفاعایت وکیل پرونده حکم خویش را صادر کرد.


️ بر طبق حکم صادره، کمال احمدنژاد به عنوان متهم درجه یک به قصاص محکوم شد و پنج متهم دیگر پرونده به اتهام مشارکت در قتل به ۱۵ سال حبس محکوم شدند.


بعد از اعتراض وکیل پرونده به حکم صادره، پرونده به یکی از شعبات دیوان عالی کشور در قم ارسال و پس از چند ماه تأیید شد.


️ کمال احمدنژاد در سال ۹۵ با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به نهادهای حقوق بشر و گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در خصوص شکنجه‌های بازجویان امنیتی برای انجام مصاحبه تلوزیونی با شبکه پرس تی‌وی و اقرار به اعترافات ساختگی و سناریوسازی نهادهای امنیتی برای قربانی کردنش سخن گفته است.


برچسب ها :


IRAN: IRANIAN KURDS FORCED TO MAKE TV 'CONFESSION': HOUSHMAND ALIPOUR AND MOHAMMAD OSTADGHADER


Iranian Kurds Houshmand Alipour and Mohammad Ostadghader were arrested by security forces on 3 August and held incommunicado for weeks. They were shown on state television on 7 August making a forced “confession” incriminating themselves. They have had little access to their families and no access to lawyers of their choosing.


برچسب ها :


First authorities in jail Nasrin Sotoudeh on bogus charges, then harass & threaten her family & friends, & now arrest her husband These actions illustrate the lengths to which Iranian authorities will go to silence human rights lawyersبرچسب ها :

پیوندهای روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازدید امروز : 2
» افراد آنلاین : 1
» بازدید دیروز : 5
» بازدید ماه : 203
» بازدید سال : 11816
» کل بازدیدها : 31049
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 597
» تعداد نظرات : 3
کد های کاربر