RSS

روز سه‌شنبه ۱۰ مهرماه، مریم اکبری منفرد، گلرخ ایرایی و آتنا دائمی سه تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین با دستور شفاهی رئیس بند زنان این زندان به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شدند. دلیل این امر درگیری لفظی و شعار دادن توسط این زندانیان در سالن ملاقات عنوان شده است. مریم اکبری‌منفرد، گلرخ ایرایی و آتنا دائمی سه تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین از روز سه‌شنبه ۱۰ مهرماه به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شدند.


یک منبع مطلع از وضعیت این زندانیان گفت: “این ممنوعیت به دستور رئیس بند زنان این زندان به صورت شفاهی ابلاغ شده و دلیل این امر نیز درگیری لفظی و شعار دادن توسط این زندانیان در سالن ملاقات ذکر شده است. این زندانیان درخواست نشان دادن حکم ابلاغ و اتهام عنوان شده را داشتند که رئیس بند زنان در پاسخ گفته است که این حکم از طرف مدیریت زندان، آقای چهارمحالی و دادستانی به طور شفاهی ابلاغ شده است.همچنین زندانیان مذکور روز شنبه ۱۸ شهریورماه نیز مقابل بازرسی غیرقانونی در سالن ملاقات مقاومت کرده و شورای انضباطی زندان بدون حضور ایشان و دادن حق دفاع به این سه زندانی، جلسه‌ای تشکیل داده و در همان شورا تصمیم به سه هفته ممنوع‌الملاقاتی برای زندانیان گرفته و بدون حکم کتبی و به صورت شفاهی به آنان ابلاغ شده است”.


این منبع در ادامه افزود: “همچنین باید اشاره کرد که خانم اکبری‌منفرد مادر سه فرزند بوده که دو دختر بزرگ وی دانشجو و دختر کوچک ایشان نیز دانش‌آموز است و از این رو با همزمان با آغاز سال تحصیلی، روز ملاقات هفتگی برای این زندانی باید طبق روال سابق تغییر می‌کرده که با کارشکنی‌های رستمی، نماینده دادستانی این عمل تاکنون انجام نشده است. این در حالی است که مریم اکبری‌منفرد به مدت ۹ سال است که بدون حتی یک روز مرخصی تحمل حبس می‌کند و در این مدت فرزندان خود را در سالن ملاقات می‌بیند و اگر این تغییر در روزهای ملاقات صورت نگیرد وی قادر به ملاقات فرزندانش نیست”.


لازم به یادآوری است، روز یکشنبه ۱۸ شهریورماه پس از اعدام رامین حسین پناهی و لقمان و زانیار مرادی، سه تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، مسئولان سالن ملاقات زندان اوین در اقدامی خلاف روال معمول خانم‌ها آتنا دائمی و گلرخ ایرایی که به این اعدم‌ها واکنش نشان داده بودند را مورد بازرسی بدنی چندباره قرار داده که با پیگیری این زندانیان مشخص می‌شود که این عمل سلیقه‌ای به دستور رییس زندان صورت گرفته و وزیری، معاون دادیار وعده رسیدگی را به زندانیان سیاسی زن داده است.


لازم به ذکر است، مریم اکبری منفرد در تاریخ دهم دی ماه سال ۱۳۸۸ و پس از حوادث عاشورای ۸۸ بازداشت و در خردادماه سال بعد توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهام این زندانی “محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران” بوده اما خود آن را وارد ندانسته است.


گلرخ ابراهیمی ایرایی در تاریخ ۱۵ شهریور سال ۹۳ به همراه همسرش آرش صادقی بازداشت و دو روز در خانه امن سپاه نگهداری و سپس بعد از تحمل ۲۰ روز سلول انفرادی در بند ۲-الف سپاه با تودیع وثیقه ۸۰ میلیون تومانی آزاد شد. ماموران سپاه ثارالله در تاریخ سوم آبان ماه سال ۹۵ بدون احضاریه کتبی جهت اجرای حکم حبس بازداشت کردند. قاضی صلواتی وی را درحالی که در بیمارستان تحت عمل جراحی بود، به طور غیابی به اتهامات “توهین به مقدسات، اجتماع و تبانی علیه نظام” به ۶ سال حبس محکوم کرد که این حکم با اعمال ماده ۱۳۴ به ۵ سال کاهش یافت و بعد از مدتی شامل عفو شده و به ۲ سال و نیم تقلیل پیدا کرد.


آتنا دائمی نیز در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۳ بازداشت شد و بعد از نگهداری به مدت ۸۶ روز در سلول انفرادی بند ۲-الف مورخ ۲۴ دی ماه به بند نسوان منتقل شد. در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۴ توسط قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری” به ۱۴ سال حبس محکوم شد. ۲۶ بهمن ۹۴ تودیع وثیقه ۵۵۰ میلیون تومانی آزاد شد و دادگاه تجدید نظر وی در مردادماه ۹۵ برگزار شد. در این دادگاه حکم وی به ۷ سال تقلیل یافت و در تاریخ هفتم مهرماه همان سال به وی ابلاغ شد. مورخ ششم آذرماه بدون دریافت احضاریه در منزل پدری بازداشت و در اجرای احکام دادسرای اوین با اعمال ماده ۱۳۴ حکم نهایی به ۵ سال حبس کاهش پیدا کرد.برچسب ها :


علیرضا معینیان فعال مدنی ساکن تبریز که در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه سال گذشته در این شهر بازداشت و سپس با تأمین وثیقه آزاد شده بود، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شد.علیرضا معینیان فعال مدنی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه در شهر تبریز، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شد.


یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “آقای معینیان در اعتراضات دی‌ماه سال گذشته بازداشت و با اتمام مراحل بازجویی به قید ضمانت فیش حقوقی آزاد شد. سپس وی در روز سوم اردیبهشت ۹۷ جهت تکمیل مراحل بازپرسی خود به شعبه ۱۹ دادرسی تبریز احضار و از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و شرکت در تجمعات غیر قانونی تفهیم شد و قرار کفالتش به قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی تغییر پیدا کرد. اکنون آقای معینیان از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست “قاضی احراری” از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “شرکت در تجمعات غیر قانونی” به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.”

لازم به ذکر است که علیرضا معینیان در تاریخ ۱۱ دی‌ماه در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.


در اعتراضات اخیر که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی‌ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پر شماری از افراد در شهر‌های مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمان فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد.


برچسب ها :


صبح امروز حکم اعدام زینب سکان‌وند، کودک/ مجرم محکوم به اعدام (قصاص) و دو زندانی دیگر در زندان مرکزی ارومیه به اجرا درآمد. زینب 17 سال داشتZeinab Sekaanvand was executed Today
On 2th October

Responding to the horrific news that 24-year-old Iranian Kurdish woman Zeinab Sekaanvand is due to be executed on 2 October, Philip Luther, Amnesty International’s Research and Advocacy Director for the Middle East and North Africa, said:

“The Iranian authorities must urgently halt their plans to execute Zeinab Sekaanvand. She was arrested when she was just 17 years old and sentenced to death for the murder of her husband, whom she married at the age of 15. Not only was she a child at the time of the crime, she was subjected to a grossly unfair legal process.

“She did not see a lawyer until her final trial session in 2014, when she retracted ‘confessions’ she had made when she had no access to legal representation. She also says that, following her arrest, she was tortured by male police officers through beatings all over her body.

“The authorities must immediately quash Zeinab Sekaanvand’s conviction and grant her a fair retrial without recourse to the death penalty, and in accordance with principles of juvenile justice.”

برچسب ها :


Iran Intelligence kills Young Kurdish Yarsan 


Young Kurdish Yarsan citizen was brutally killed during Intelligence interrogation in Hamadan
Ramin Hosseini, also known as Ramin Moshashaei, was killed in detention on September 25, 2018
He was the descendants of one of Yarsan's prominent leaders
Ramin was arrested by security forces in Tuyserkan County in Febreuary of 2018. Then, Intelligence agents took him to the ministry of intelligence's detention after a while
He was arrested on the bogus charges of preaching Yarsanism​​ قتل جوان کرد (کورد) یارسانی توسط اطلاعات همدان

یک جوان کرد یارسانی زیر شکنجە نیروهای ادارە اطلاعات همدان بە قتل رسیدە و خانوادەاش را تهدید کردەاند کە نباید این مسئلە را رسانەای کنند.

روز سەشنبە هفتە گذشتە (٣ مهر ٩٧/ ۲۵ سپتامبر ٢٠١٨)، یک جوان کرد پیرو آیین یارسان با هویت «رامین حسینی» زیر شکنجە نیروهای ادارە اطلاعات همدان بە قتل رسیدە است.

رامین حسینی معروف بە رامین مشعشعی از ساکنین روستای «قلقل» شهرستان تویسرکان در استان همدان بودە و از خانوادەای مذهبی و از نوادگان نظام‌الدین مشعشعی از بزرگان آیین یارسان و طایفە تش بگی می‌باشد.

بە گفتە منابع مطلع، رامین حسینی اوایل اسفندماه ۹۶ از سوی نهادهای امنیتی شهرستان تویسرکان بە اتهام تبلیغ برای آیین یاری بازداشت و پس از مدتی بە ادارە اطلاعات همدان منتقل شدە است.

وی پس از ٨ ماه بازداشت سر انجام روز سەشنبە زیر شکنجە نیروهای ادارە اطلاعات بە قتل رسیدە و این نهاد امنیتی خانوادە این فعال یارسانی را تهدید کردە است کە نباید این خبر رسانەای شود.


برچسب ها :


Iran regime sends messages threatening truck drivers to cut their subside fuel share on the sixth day of their nationwide strike
برچسب ها :


احضار روزنامه‌نگار سنندجی به دادگاه


«کاظم ایمان‌زاده» مدیر سایت و کانال تلگرامی «هیوا نیوز» به اتهام: «نشر اکاذیب در جهت سیاه‌نمایی چهره نظام»، «بیان مطالب خلاف واقع علیه کشور در جهت تشویش اذهان عمومی»، «انتشار محتوا در جهت ایجاد اختلاف‌های قومی، نژادی و مذهبی»، «توهین به مقدسات اسلام و اهل بیت» به شعبه اول دادگاه کیفری سنندج احضار شد.

Journalist, the hiwanews' admin, summoned to the criminal court for alleged charges of spreading false news.

برچسب ها :


اجلال قوامی طی حکم غیابی به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به ۸ ماه زندان محکوم شد


اجلال قوامی روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر از سوی شعبه ۱۰۹ کیفری دو سنندج به اتهام نشر اکاذیب به قصدتشویش اذهان عمومی غیابا به ۸ ماه زندان محکوم شد.

دادگاه سنندج اتهام این فعال حقوق بشر را مصداق ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی دانسته است.

آقای قوامی در پی انتشار مطلبی در انتقاد از اعدام محمد ثلاث و رامین حسین پناهی در مرداد ماه به دادگاه احضار و بعد از یک ماه غیابا به زندان محکوم شده است.

این در حالیست که وی در پرونده دیگری به اتهام تبلیغ علیه نظام ۲۲ آبان ماه در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر کردستان محاکمه می‌شود.Human Rights Journalist Sentenced to Prison

The human rights journalist Ejlal Ghavami was sentenced to eight months in prison for alleged charges of disturbing public opinion.

Criminal court sentenced the journalist to prison in charges of disturbing public opinion through spreading false news, according to the news.

He was sentenced to imprisonment after he published contents criticizing the executions of Mohammad Salas and Ramin Hossein Panahi, who were executed by IRI’s orders.برچسب ها :


همزمان با بازگشایی مدارس؛دیدار جمعی از معلمان و فعالان مدنی با«آدینه بیگی» همسر محمود بهشتی لنگرودی عضو زندانی کانون صنفی معلمان ایران

#از_معلم_بگوبرچسب ها :

پیوندهای روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازدید امروز : 2
» افراد آنلاین : 1
» بازدید دیروز : 5
» بازدید ماه : 203
» بازدید سال : 11816
» کل بازدیدها : 31049
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 597
» تعداد نظرات : 3
کد های کاربر