**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - حوزه علمیه در برابر دختران خیابان انقلاب: به حجاب در سراسر ایران عمل شود! s پیروان آئین یارسان - حوزه علمیه در برابر دختران خیابان انقلاب: به حجاب در سراسر ایران عمل شود! s
RSS

دو تن از مراجع تقلید بانفوذ در حوزه علمیه قم، مکارم شیرازی و نوری همدانی خواهان رعایت حجاب در ایران شدند. مکارم‌شیرازی بی‌حجابی را با رشوه‌خواری مقایسه کرد و نوری همدانی از مسئولانی که «قدرت دارند» خواست حجاب را در سراسر ایران «عملی» کنند.


ناصر مکارم شیرازی چهارشنبه ۹ اسفند در درس خارج از فقه خود بی‌حجابی را با رشوه‌خواری مقایسه کرد:


«بی‌حجابی در صحنه اجتماع، فعالیتی عمومی است و باید نهی از منکر انجام داد؛ اما اینکه بگوییم این شخص آزاد است و بی‌حجابی جزو زندگی خصوصی او است، سخن درستی نیست. بی‌حجابی همانند رشوه‌خواری است که باید در مقابل آن ایستاد.»


حسین نوری همدانی هم در سخنان جداگانه‌ای در درس خارج از فقه‌اش در چهارشنبه ۹ اسفند در قم از مسئولان خواست بر سر زنان ایرانی حجاب کنند:


«حجاب باید با امر به معروف در جامعه اجرا شود. حوزه علمیه از کسانی که مسئول هستند و قدرت دارند می‌خواهد حجاب در سرتاسر ایران اسلامی عملی شود.»


سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ سه‌شنبه ۸ اسفند در واکنش به اقدام «دختران خیابان انقلاب» در مخالفت با حجاب اجباری اعلام کرد که هر فردی که بخواهد اقدام به «هنجارشکنی» بکند با برخورد قاطع پلیس روبه‌رو خواهد شد.برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :2
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :203
» بازديدسال :11816
» کل بازدیدها :31049
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 597