X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - page 2 پیروان آئین یارسان - page 2
RSS

صالح الدین مرادی، #درویش_گنابادی که در زندان تهران بزرگ محبوس است، با حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید به شهرستان برازجان محکوم شد!برچسب ها :

پیروان آئین یارسان

 تداوم #بازداشت سه وکیل دادگستریبرچسب ها :

پیروان آئین یارسان

#محمد_شریفی_مقدم از خبرنگاران مجذوبان نور، فعال دانشجویی و فعال حقوق کودکان کار به 
12 سال حبس تعزیری
74 ضربه شلاق 
2 سال تبعید به برازجان
2 سال ممنوع الخروجی 
2 سال محرومیت از عضویت در احزاب و دسته جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی و رسانه ها و مطبوعات 
توسط قاضی صلواتی محکوم شد.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان

رومینا عسگری دانشجوی بهایی مقطع کارشناسی، به دلیل بهایی بودن پس از ۴ ترم از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی اخراج و از ادامه تحصیل محروم شد.در نامه منع از تحصیل این دانشجو دلیل اخراج “رفتار ناهنجار اجتماعی، تلاش برای از بین بردن نظم، آرامش و امنیت کشور” عنوان شده است. این در حالی است که وی در ۶ ماه گذشته در دانشگاه حضور نداشته و یک ترم از مرخصی تحصیلی استفاده کرده است.


علیرغم نص صریح قانون، طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران، بهائیان علاوه بر محرومیت از اشتغال در اماکن دولتی، از تحصیلات دانشگاهی نیز محروم هستند.

هر ساله گزارشات زیادی از محروم شدن شهروندان بهایی از ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایران منتشر می‌شود. این موضوع حتی افرادی را که در آستانه فارغ‌التحصیلی هستند را نیز در بر می‌گیرد.


گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران در طی عمر حکومت ایران بارها به بهایی ستیزی و به خصوص محروم کردن دانشجویان بهایی از حق تحصیل اعتراض کرده‌اند و آن را مصداق بارزی از بی‌توجهی دولت ایران به معاهدات حقوق بشری دانسته‌اند.


شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.


گفتنی است بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران تنها ادیان اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی‌گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد، به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان

Aug 18, #Iran: Workers of Tolypers Co. hold protest in front of the office in Qazvin due to company closureبرچسب ها :

پیروان آئین یارسان

Davud Hossein Zadeh, Adamine of the "Uncensored Politics" Telegram Channel, sentenced to 6 months imprisonment and monetary fine in absentiaبرچسب ها :

پیروان آئین یارسان

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، فعال حقوق بشر زندانی، از هجوم مأموران وزارت اطلاعات به خانه‌اش و «زیر و رو کردن تمام خانه» خبر داد. در همین حال سازمان دیدبان حقوق بشر با انتقاد شدید از حکم اخیر علیه نسرین ستوده، صدور چنین حکمی را نشانگر رویکرد قوه قضائیه جمهوری اسلامی در «جرم‌انگاری» فعالیت‌های حقوق بشری دانست.برچسب ها :

پیروان آئین یارسان

شش سارق طلا در #مشهد اعدام شدند/مقام‌های قضایی مشهد ادعا کرده‌اند که یک گروه شش‌نفره با یک فقره سرقت طلا در میان کسبه «#ناامنی_اقتصادی» ایجاد کرده بودند!


/این متهمان در حالی همگی به اعدام محکوم شدند که کسی در جریان سرقت به قتل نرسیده بود


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :59
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :164
» بازديد ماه :1416
» بازديدسال :8685
» کل بازدیدها :27918
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 462