**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - ۳۶ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی در بیرجند دستگیر شدند! پیروان آئین یارسان - ۳۶ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی در بیرجند دستگیر شدند!
RSS


دادستان عمومی و انقلاب بیرجند اعلام کرده که ۲۸ مرد و هشت زن در یک مهمانی در بیرجند دستگیر شده‌اند.


سید حسین مقدس، دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفته: «با دریافت اطلاعاتی مبنی بر این که مالک یکی از باغ ویلاهای حاشیه شهر بیرجند ملک خود را به اجاره در اختیار دوستانش قرار داده است تا جشنی در آن برگزار کنند، رسیدگی به موضوع مهمانی شبانه در محل مذکور در دستور کار قرار گرفت.»


به گفته دادستان بیرجند، اهالی روستای مجاور باغ نیز نارضایتی خود را نسبت به سر و صداهای ایجاد شده در این ملک اعلام کرده بودند. بر این اساس، ماموران با هماهنگی قضایی به محل مراجعه و بلند بودن صدای موسیقی را به مسئولان اعلام کرده‌اند. بنا بر توصیف دادستان، افرادی هم داخل خودرو و در اطراف باغ در حال رصد بودند تا در صورت حضور ماموران در محل موضوع را به اطلاع شرکت کنندگان در این مهمانی برسانند.


به دنبال این جریان، ماموران انتظامی با ورود به باغ، متهمان را که تعدادی دختر، پسر، زن و مرد بودند دستگیر کردند.


دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفته: «۳۶ نفر، شامل ۲۸ مرد و هشت زن دستگیر شده‌اند و تعدادی از متهمان زن در این مهمانی، از افراد سابقه دار بودند که حجاب اسلامی را رعایت نکردند و متهم اصلی این پرونده هم خانمی بود که جشن تولد برای او برگزار شده است.»


مقدس همچنین گفته با تکمیل پرونده و تشریفات قانونی، تعدادی از متهمان با قرار تامین کیفری روانه زندان و تعدادی دیگر با قرار تامین کیفری مناسب آزاد شدند.


پرونده این مهمانی شبانه در دادسرای عمومی و انقلاب بیرجند در حال رسیدگی است و گفته شده که محل اجرای مهمانی شبانه پس از تحقیق لازم به عنوان مرکز فساد و فحشا پلمب می‌شود.


هجوم به مهمانی‌های خصوصی و عروسی‌ها از ابتدای انقلاب اسلامی در دستور کار نیروهای انتظامی بوده و به نظر می‌رسد که در ماه‌های اخیر موارد آن بیشتر شده و به شهرستان‌های بیشتری کشیده شده است. این نوع مداخله در حریم خصوصی مورد انتقاد نهادهای حقوق بشری هم قرار دارد.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
translate to the other lang
آرشيو مطالب
آپلود نامحدود فايل
آپلود عکس
تماس با مديران وبلاگ
تماس با ما
ديکشنري و تقويم وبلاگ


قالب ميهن بلاگ تقويم جلالي

پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :168
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :14
» بازديد ماه :380
» بازديدسال :16058
» کل بازدیدها :16058
» مجموع اعضا : 0
» تعداد مطالب : 219