**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - یک زوج بهایی مجموعاً‌ به ۱۰ سال زندان محکوم شدند! s پیروان آئین یارسان - یک زوج بهایی مجموعاً‌ به ۱۰ سال زندان محکوم شدند! s
RSS

روحیه نریمان و فرزاد دلارام،‌ یک زوج بهایی ساکن شیراز مجموعاً‌ به ۱۰ سال زندان محکوم شدند. برای هر یک از آنها حکمی پنج‌ساله صادر شده است.به گزارش «کمپین نه به آزار و زندان هم‌وطنان بهایی»،‌ روحیه نریمان و فرزاد دلارام به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در گروهک‌های غیرقانونی بهاییت» هر یک به پنج سال حبس تعزیری از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی محکوم شده‌اند.


این زوج دو فرزند کودک و نوجوان دارند.


مأموران اداره اطلاعات سپاه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ نریمان و دلارام را دستگیر کردند. آنها پس از ۱۰ روز با وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی آزاد شدند. دادگاه آنها همان اسفند گذشته برگزار شد اما حکم آن به تازگی به این زوج بهایی ابلاغ شده است.


جمهوری اسلامی آیین بهایی را به رسمیت نمی‌شناسد و به شکل‌های مختلف بهاییان را از حقوق شهروندی خود از جمله حق کار و تحصیل محروم می‌کند.


بهاییان همچنین در صورت تبلیغ آیین خود از سوی دستگاه قضایی تعقیب و مجازات می‌شوند؛ هر چند قوه قضاییه ایران تاکید می‌کند که کسی به دلیل بهایی بودن زندانی نمی‌شود.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :2
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :203
» بازديدسال :11816
» کل بازدیدها :31049
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 597