**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - یک دانشجوی کُرد در رشت بازداشت شد! پیروان آئین یارسان - یک دانشجوی کُرد در رشت بازداشت شد!
RSSبراساس گزارش رسیده روز چهارشنبه سیزدهم دی‌ماه، یک دانشجوی کُرد به نام "سالار مبارکی" ٢٤ ساله دانشجوی مقطع کارشناسی رشته حسابداری در دانشگاه رشت از سوی نیروهای اطلاعاتی بازداشت گردید.


این دانشجوی کُرد اهل شهرستان دهگلان از توابع سنندج می‌باشد و گفته می‌شود، وی برای دومین بار است که با آغاز اعتراضات مردمی در ایران بازداشت می‌شود.


از دیگر سو نیز، ماموران اطلاعاتی در شهرستان خوی برای بازداشت آیدین محسن‌نژاد، دانشجوی دانشگاه هنر تبریز و مدیرمسئول نشریه‌ی دانشجویی جامعه، به خانه پدریش یورش برده‌اند و پس از اینکه آیدین آن‌جا نبوده و موفق به بازداشت او نشده‌اند، نیروهای اطلاعاتی پدر وی را به جایش بازداشت می‌کنند.


نیروهای اطلاعاتی به خانواده محسن‌نژاد اعلام کرده‌اند تا زمانیکه آیدین را به آنان تحویل ندهند، پدر وی در بازداشت خواهد بود.


با آغاز اعتراضات مردمی در ایران و کردستان، شماری از دانشجویان کُرد به اتهام "شرکت در اعتراضات مردمی" توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت و به بازداشتگاه منتقل گردیدند.


اکثر دانشجویان بازداشت شده در خارج از محیط های دانشگاهی و تعدادی نیز در مقابل درب منزل‌شان بازداشت شده‌اند.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :1
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :0
» بازديد ماه :1334
» بازديدسال :11504
» کل بازدیدها :30737
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 512