**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - گزیده ای از اعتراضات مختلف در ایران پیروان آئین یارسان - گزیده ای از اعتراضات مختلف در ایران
RSS

دانشگاه بهشتی تهران: دانشگاه پولی نمی‌خواهیم

یکشنبه ۱۶ اردیبهشت اعتراض‌ها در ایران ادامه یافت. دانشجویان دانشگاه‌های بهشتی تهران و تبریز به صورت همزمان به پولی شدن دانشگاه‌ها و کاهش خدمات دولتی به دانشجویان اعتراض کردند.


تجمع دوباره کارگران سهامدار معدن کرمیت اسفندقه


کارگران سهامدار معدن کرمیت اسفندقه کرمان هم پس از یک هفته دیگر صبح یکشنبه مقابل کارگاه این شرکت در شهر ارزوئیه کرمان تجمع کردند.

این کارگران یک هفته پیش نیز در اعتراض به عدم شفافیت توزیع سود سهام مقابل ساختمان فرمانداری ارزوئیه تجمع کرده بودند.

کارگران معترض ۳۲ درصد سهام معدن کرمیت اسفندقه را در اختیار دارند اما می‌گویند صندوق بازنشستگی فولاد و گروه صنعتی و معدنی امیر که مالک ۶۸ درصد سهام هستند، کارگران را در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت نمی‌دهند و در توزیع سود سالانه سهام غیرشفاف عمل می‌کنند.

تجمع کارگران حمل و نقل خلیج فارس در تهران

حدود ۴۰۰ تن از کارکنان شرکت حمل و نقل خلیج فارس هم صبح امروز دست از کار کشیدند و از اسلامشهر به تهران آمدند تا در اعتراض به عدم پرداخت سه ماه دستمزد و حق بیمه خود مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی تجمع کنند.


شرکت بین‌المللی حمل و نقل خلیج فارس که دارای ۱۲۸۶ کارگر در شهرهای مختلف ایران است، اردیبهشت ۱۳۹۵ به بخش خصوصی واگذار شد.

کارگران می‌گویند: کارفرمای خصوصی دفاتر نمایندگی این شرکت را به پیمانکاران اجاره می‌دهد و تعهدات مالی کارگران را پرداخت نمی‌کند.

آنها خواستار سلب مالکیت از مالک کنونی شرکت و اداره این شرکت توسط دولت هستند. اعتراض‌های کارگران حمل و نقل خلیج فارس از یک سال قبل آغاز شده است.

ادامه اعتصاب در بانه

کاسبان بانه همچنان دست از کار کشیده‌اند. آنها یک خواسته دارند: بازگشایی مرزهای تجاری با اقلیم کردستان. کولبران و دستفروشان هم در این تجمع و اعتصاب حضور گسترده‌ای دارند. دولت جمهوری اسلامی با انسداد گذرگاه‌های مرزی میان اقلیم کردستان عراق و شهرهای مرزی معیشت ساکنان این مناطق را به خطر انداخته است.

مقام‌های دولتی وعده کرده‌اند که به زودی این مشکل را با صدور کارت‌های پیله‌وری رفع خواهند کرد. معترضان اما خواستار بازگشایی مرزها هستند.

برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :8
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :83
» بازديدسال :11590
» کل بازدیدها :30823
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 528