**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - کارگران معترض شهرداری مریوان تهدید به اخراج شدند! پیروان آئین یارسان - کارگران معترض شهرداری مریوان تهدید به اخراج شدند!
RSS


براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، به دنبال تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مریوان در روز چهارشنبه ششم دی‌ماه، این کارگران تهدید به اخراج شدند.


کارگران معترض می‌گویند: "از ترس اینکه قراردادمان تمدید نشود یا با ما تسویه حساب کنند، در ماه‌های گذشته سکوت پیشه کردیم،اما مسئولان به هیچکدام از وعده‌های خود عمل نکرده‌اند."


یکی از کارمندان شهرداری مریوان ضمن تایید این خبر به خبرنگار کُردپا گفت: "پس از آنکه بیش از دویست تن ازکارگران معترض مقابل شهرداری مریوان تجمع نمودند، مسئولان شهرداری آنان را تهدید به تسویه حساب کردند."


به گفته این کارمند، کارگران شهرداری مریوان بیش از ۹ ماه است که حقوقی را دریافت نکرده‌اند و کارمندان شهرداری نیز طی ماه‌های گذشته حقوق خود را نگرفته‌اند.


پس از تجمع کارگران و اعتصاب کارکنان شهرداری مریوان، پرسنل شهرداری مریوان با انتشار بیانیه‌ای خطاب به مردم مریوان و مسئولین این شهرستان خواستار احقاق حقوق از دست رفته خود شدند.


در این بیانیه آمده، همانگونه که مستحضرید پرسنل شهرداری مدت ٩ ماه است که از حقوق و مزایای قانونی خود بی‌بهره‌اند و با وجود مشکلات معیشتی که گریبان‌گیر این قشر آسیب‌پذیر و محروم و زحمت‌کش جامعه است، همچنان امورات مربوط به شهر را به نحو احسن انجام داده و در خدمت‌رسانی به خلق که از اولویت‌های قانونی خود بوده، اندکی کوتاهی و قصور نشان نداده‌اند؛ ولی متاسفانه با بی‌مهری و عدم حمایت و بی‌تدبیری مسئولین وقت شهرداری و شورای دوره چهارم و همچنین مسئولین ارشد فعلی شهرستان و نماینده فعلی مجلس، این مشکلات دامنگیر شهرداری و کارکنان خدوم آن شده است.


در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: لذا ما کارکنان شهرداری اعلام می‌داریم که در راستای احقاق حقوق از دست رفته خود، خواهان رسیدگی به مشکلات و پرداخت معوقات کارکنان می‌باشیم و اعلام می‌داریم از این پس دیگر قادر به انجام امورات شهر نخواهیم بود و تا رسیدگی کامل به مطالبات صنفی خود، کلیه امورات عمرانی، خدماتی و اداری خود را تعطیل خواهیم نمود.


روز چهارشنبه ششم دی‌ماه، بیش از ٢٠٠ نفر از کارگران معترض مقابل شهرداری مریوان تجمع و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
translate to the other lang
آرشيو مطالب
آپلود نامحدود فايل
آپلود عکس
تماس با مديران وبلاگ
تماس با ما
ديکشنري و تقويم وبلاگ


قالب ميهن بلاگ تقويم جلالي

پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :108
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :14
» بازديد ماه :320
» بازديدسال :15998
» کل بازدیدها :15998
» مجموع اعضا : 0
» تعداد مطالب : 219