**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - وضعیت بسیار سخت زندانیان سیاسی در زندان ارومیه ! پیروان آئین یارسان - وضعیت بسیار سخت زندانیان سیاسی در زندان ارومیه !
RSS

براساس گزارشات رسیده زندانیان سیاسی در بند ١٢ زندان مرکزی ارومیه نگهداری و در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند.خبرنگاری از زندان ارومیه گزارش داد: عثمان مصطفی‌پور، هدایت عبدالله‌پور، امیر پیغامی، علی آراسته، آزاد محمدی و سعید سنگر در کوپه‌ی ٥ و ابراهیم عیسی‌پور، سامان نسیم، مولود یزدان پناه، کیوان مصطفی‌پور به‌همراه زندانیان دیگر بخش‌های کردستان در کوپه‌ی ٣ نگهداری می‌شوند.


یک منبع آگاه در زندان ارومیه اعلام کرد: زندانیان متهم به عضویت و ارتباط با داعش و انصارالاسلام نیز به بند ١٢ یا همان بند زندانیان سیاسی منتقل شده‌اند.


این منبع آگاه اظهار داشت: بند سیاسی بندی است که باید زندانیان سیاسی در آنجا نگهداری شوند، طبق مصوبه دولت که در قانون هم ذکر شده، زندانیان سیاسی باید از سایر زندانیان جدا باشند و تمامی امکانات برای آنان فراهم شود، اما در زندان ارومیه چنین نمی‌باشد و درب سالن زندانیان سیاسی همیشه قفل می‌باشد.


این منبع آگاه می‌افزاید: در روزهای دوشنبه و چهارشنبه تنها یک ساعت برای ورزش به زندانیان سیاسی اختصاص داده شده و در روز پنج‌شنبه برای حمام یک ساعت برای زندانیان سیاسی تعیین شده که مسئولان زندان در این ساعت درب سالن‌های ٩، ١٠ و ١١ که ویژه معتادان و بیماران ایدزی و پوستی می‌باشد را باز تا با زندانیان سیاسی قاطی شوند و بیماری آنان به زندانیان سیاسی سرایت کند.


به گفته این منبع آگاه، زندانیان سیاسی از تغذیه‌ای سالم محروم و آنان مجبورند خود هزینه تغذیه را بپردازند و خوراک سالمی را تهیه کنند.


این منبع آگاه خاطرنشان کرد: زندانیان سیاسی در فصل زمستان باید با آب سرد حمام کنند و در فصل‌های بهار و تابستان مسئولان زندان آب سرد را قطع و زندانیان سیاسی مجبور هستند که با آب گرم حمام کنند.


این منبع آگاه تصریح کرد: یک روز قبل از بازرسی زندان از سوی مقامات بازرسی، قاضیان ناظر بر زندان "پاشایی و بایرام‌زاده"، "صفری" رییس زندان و "خان‌زاده" معاون زندان از بند زندانیان سیاسی بازدید و به زور زندانیان سیاسی را وادار می‌کنند که درخواست مرخصی را بنویسند و به آنان وعده مرخصی می‌دهند، پس از اتمام کار مقامات بازرسی در زندان، مسئولان زندان ارومیه به زندانیان سیاسی بی‌حرمتی و آنها از ترس پرونده سازی سکوت اختیار می‌کنند.


این منبع آگاه گفت: هر زندانی سیاسی روزی در دو نوبت پنج دقیقه‌ای اجازه تماس با خانواده خود را دارد و شماره‌های تماس از سوی مسئولان زندان و اداره اطلاعات ارومیه کنترل می‌شوند و هر زندانی سیاسی را به بهانه‌ای به اداره اطلاعات سپاه اعزام و پس از چند روزی نگهداری، پرونده‌های ساختگی را برای آنان تشکیل می‌دهند.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :8
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :83
» بازديدسال :11590
» کل بازدیدها :30823
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 528