**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - وحشت از گسترش اعتراضات سراسری: تعیین مهلت برای معترضان !! پیروان آئین یارسان - وحشت از گسترش اعتراضات سراسری: تعیین مهلت برای معترضان !!
RSS


با گذشت پنج روز از تظاهرات در شهرهای مختلف ایران، مسئولان جمهوری اسلامی همچنان به سیاست «تهدید و وعده» خود برای پایان بخشیدن به اعتراضات ادامه می‌دهند. رئیس دادگاه انقلاب تهران تهدید کرد که اگر از این پس کسی دستگیر شود «جرم و مجازاتش» سنگین‌تر خواهد بود. اصلاح‌طلبان نیز خواهان قانونی رفتار کردن معترضان و مدارای نظام با خواسته‌های مردم شدند.


حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی، رئیس دادگاه انقلاب تهران سه‌شنبه ۱۲ دی گفت: «هر روزی که از اغتشاشات بگذرد و افراد دستگیر شوند، جرم و مجازات‌شان بیشتر می‌شود و ما این‌ها را دیگر معترضین نسبت به حقوق‌شان نمی‌دانیم بلکه این افراد کسانی هستند که می‌خواهند به اصل نظام ضربه بزنند.»


غضنفرآبادی افزوده است: «عنوان اتهامی برخی افراد دستگیرشده ممکن است محاربه و برخی نیز اقدام علیه امنیت ملی، تخریب اموال عمومی، تخریب اموال اشخاص، ضرب و شتم و غیره باشد.»


او اتهام رهبران اعتراضات را نیز «محاربه» عنوان کرد و بدون آن‌که سند و مدرکی ارائه دهد گفت: «زیرا با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه ارتباط دارند و برنامه‌های آن‌ها را اجرا می‌کنند.»


رئیس دادگاه انقلاب تهران نیز رویدادهای اخیر در ایران را همچون دیگر مسئولان جمهوری اسلامی نقشه آمریکا، بریتانیا، اسرائیل و عربستان سعودی دانست.


در چند روز گذشته هم حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، هم مقامات نظامی و امنیتی، هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان ضمن آن‌که همگی از «حق اعتراض قانونی» مردم سخن گفته‌اند، همزمان این اعتراضات را توطئه دشمنان خوانده و تلاش کرده‌اند بگویند کسانی در این اعتراضات شرکت دارند که با «بیگانگان» در ارتباطند.


بازداشت ۱۰۰ نفر در تهران

در همین حال علی‌اصغر ناصربخت، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری تهران اعلام کرد که در اعتراضات روز گذشته، دوشنبه ۱۱ دی در پایتخت حدود ۱۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.


ناصربخت شمار بازداشت‌شدگان روزهای گذشته را ۴۵۰ نفر عنوان کرد و درباره جزئیات آن گفت روز شنبه حدود ۲۰۰ نفر، روز یکشنبه ۱۵۰ نفر و روز گذشته حدود ۱۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.


معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری تهران مسئولیت آن‌چه را که با بازداشت‌شدگان خواهد شد برعهده دستگاه قضائی دانست.


اصلاح‌طلبان مجلس: از آشوب پرهیز شود، مسئولان انتقادپذیر باشند

از سوی دیگر فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه بیانیه‌ای صادر کرد و در آن از معترضان خواست تا وضعیت کشور را درک کنند و بر اساس سازوکار قانون اساسی دست به اعتراض بزنند.


فراکسیون امید گفته است: «ضمن به رسمیت شناختن حقوق قانونی مردم و احترام به آن و با نظرداشت این‌که مشارکت، همکاری و مسئولیت‌پذیری مردم برای توسعه کشور و برون‌رفت از مشکلات جاری حائز اهمیت است، ضرورت مرزبندی میان اعتراض و آشوب و پرهیز از آسیب زدن و تخریب اموال عمومی و جلوگیری از ضرر و زیان به شهروندان را مورد تأکید قرار می‌دهد.»


اصلاح‌طلبان مجلس همچنین در بیانیه خود خواهان حفظ وحدت مسئولان حکومتی شده و ضمن دفاع از تقویت دولت از همه مسئولان خواسته‌اند تا برای رفع مشکلات به یکدیگر یاری رسانند.


آن‌ها همچنین صداوسیمای جمهوری اسلامی و برخی تریبون‌ها را متهم به «دوقطبی‌سازی کاذب» کرده‌اند.


فراکسیون امید از مردم خواسته که «در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی» و «تدابیر رهبری»، «وفاق ملی» خود را نشان دهند.


اعتراضات اخیر در ایران از روز پنج‌شنبه ۷ دی از مشهد آغاز شد و تا شب گذشته، دوشنبه ۱۱ دی، ادامه داشت. بر اساس آن‌چه که رسانه‌های ایران اعلام کرده‌اند، شمار کشته‌شدگان اعتراضات در روزهای اخیر به دست‌کم ۲۲ نفر رسیده‌ است.برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :1
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :0
» بازديد ماه :1334
» بازديدسال :11504
» کل بازدیدها :30737
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 512