**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - مأموران اجرای احکام مشهد دست دزد گوسفند را با «گیوتین» قطع کردند!!! پیروان آئین یارسان - مأموران اجرای احکام مشهد دست دزد گوسفند را با «گیوتین» قطع کردند!!!
RSS


با تأیید دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی، دست جوان ۳۴ ساله‌ای که به سرقت چند گوسفند متهم بود در زندان مرکزی مشهد قطع شد.


بنابر گزارش‌ها از زندان مرکزی مشهد، مأموران اجرای احکام دست این متهم را با گیوتین قطع کردند.


او اکنون برای مداوا به یکی از مراکز درمانی مشهد منتقل شده است. یک قاضی اجرای احکام نیز بر اجرای صحیح حکم نظارت داشته است.


پیشتر دادگاه کیفری استان، «علی – خ» را به اتهام ۲۱ فقره سرقت احشام روستائیان استان‌های خراسان رضوی و جنوبی به «قطع ید» و ردمال محکوم کرده بود. این حکم با اعتراض متهم مواجه شد.


اما دادگاه تجدیدنظر استان خراسان با تأیید حکم دادگاه بدوی، آن را «شرعی و قانونی» دانست.


«علی – خ» در سال ۱۳۹۰ دستگیر شده بود.


قانون مجازات اسلامی قطع دست و پا را درباره متهمان به سرقت مجاز شمرده است.


در ماده ۲۰۱ قانون مجازات اسلامی در ایران، حد سرقت در مرتبه‌ نخست، قطع چهار انگشت دست راست سارق؛ در مرتبه دوم‌، قطع پای چپ سارق و در مرتبه سوم حبس ابد است. مجرم در مرتبه چهارم به اعدام‌ محکوم می‌شود.


همچنین بنا بر ماده ۲۰۲ قانون مجازات اسلامی هر گاه انگشتان دست سارق بریده شود و پس از اجرای این حد، سرقت دیگری از او ثابت گردد، پای چپ او بریده می‌شود.


نهادهای بین‌المللی دفاع از حقوق بشر بارها به صدور و اجرای چنین احکامی توسط قوه قضائیه ایران انتقاد کرده و آن را وحشیانه خوانده‌اند.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :1
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :0
» بازديد ماه :1334
» بازديدسال :11504
» کل بازدیدها :30737
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 512