**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - قم کشور و مهد اسلام شود ! پیروان آئین یارسان - قم کشور و مهد اسلام شود !
RSS

احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی، در یادداشتی که در کانال تلگرامی نامه‌های حوزوی منتشر شده است، پیشنهاد تشکیل کشوری به نام قم و تبدیل حوزه علمیه قم به کشوری مستقل مانند واتیکان را داده است تا حوزه علمیه قم به نظام رهبری دینی شیعیان جهان تبدیل شود.این شخص که معمم است و درجه او هم حجت‌الاسلامی‌ست، می‌نویسد:


«زمان آن فرا رسیده که حوزه علمیه قم به کشوری مستقل تبدیل گردد. کشوری با مرزهای جغرافیایی مشخص، پرچمی مخصوص، قانون اساسی ، پذیرفته شده در مجامع بین‌المللی و پذیرنده سفیران کشورهای مختلف.»


او هدف از تشکیل کشور مستقل «قم» را رهبری دینی در جهان اسلام در رقابت با الازهر مصر و جامعه مکه عربستان سعودی نامیده و پیشنهاد داده که چند پالایشگاه و واحد پتروشیمی ایران هم برای تأمین منابع مالی این کشور مستقل به آن ضمیمه شود.


حسام‌الدین آشنا، مشاور رسانه‌ای رئیس جمهوری اسلامی یادآوری کرده که بحث تشکیل کشور مستقل قم بحث تازه‌ای نیست.


در صدر انقلاب هم عده‌ای از روحانیون حوزه علمیه گمان می‌کردند قم می‌بایست مانند واتیکان مستقل از سایر شهرهای ایران باشد و حتی کارخانه‌ای در آن دایر نشود. آیت‌الله محمد فاضل لنکرانی، از مراجع تقلید شیعه اما در آن زمان با این تفکر مقابله کرد. پیام حسام‌الدین آشنا ناظر به این رویدادهاست.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :8
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :83
» بازديدسال :11590
» کل بازدیدها :30823
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 528