X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - طرح ۷ ساله: از هر مسجد دو یا سه بسیجی به مدارس فرستاده می‌شوند!! پیروان آئین یارسان - طرح ۷ ساله: از هر مسجد دو یا سه بسیجی به مدارس فرستاده می‌شوند!!
RSS

رئیس سازمان بسیج طرح تازه‌ای را معرفی کرد که قرار است از سال تحصیلی آینده یک میلیون دانش‌آموز را تحت پوشش قرار دهد. این طرح در راستای اسلامی کردن نظام آموزشی، نقش مساجد در مدارس ایران را بیشتر می‌کند.


سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج پنج‌شنبه ۲۱ دی جزئیاتی از این طرح را ارائه داد. به‌گفته او این «طرح تربیتی» به نام «شهید بهنام محمدی»، نوجوان ۱۳ ساله‌ای که در جنگ ایران و عراق کشته شد نام‌گذاری شده و مدت آن هفت سال خواهد بود.


این طرح، از سال تحصیلی آینده با پوشش یک میلیون دانش‌آموز آغاز خواهد شد و بر اساس آن «از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیا و کادر آموزشی مدارس می‌روند تا آنان را در کارهای تربیتی یاری رسانند.»


غیب‌پرور این طرح را «مهم‌ترین طرح بسیج در سال آینده» خواند و گفت: «اگر بخواهیم حیاط مطمئنی را برای انقلاب اسلامی ترسیم کنیم نقش‌آفرینی مسجد و مساجد مورد نیاز است.»


به‌گفته او «هر یک از جوانان باید حداقل به یک مسجد وابسته باشند» و «مدارس قبل از آموزش باید کانون تربیت باشند».


اسلامی کردن هر چه بیشتر نظام آموزشی ایران همواره یکی از اهداف رهبران جمهوری اسلامی بوده است. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز بارها از این هدف و تغییر مواد آموزشی به سود تعلیمات دینی سخن گفته است. مخالفت او با سند تحول آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو نیز بر همین مبنا بود. یکی از اصلی‌ترین انتقادهای مقامات جمهوری اسلامی به این سند «غیر اسلامی» شدن آموزش در ایران، در صورت اجرای آن است. ورود تفکرات غیر دینی (سکولار) و همچنین آموزه‌های انسان‌گرایانه غربی، در برابر آموزه‌های «خدا محور» اسلامی از جمله نگرانی‌های آن‌هاست.


علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش نیز دوشنبه ۱۸ دی از تغییر نام وزارت آموزش و پرورش به «وزارت تربیت رسمی و عمومی»، با استفاده از نهادهای ایدئولوژیک مانند بسیج دانشجویی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی خبر داد. او فردای آن روز این خبر را تکذیب کرد و گفت: «هرگز بحث تغییر نام وزارت آموزش و پرورش را مطرح نکرده ام و چنین چیزی نیست.»


مسئولان جمهوری اسلامی در حالی بر اسلامی کردن محیط‌های آموزشی تأکید می‌کنند که به‌گفته خودشان در اعتراضات سراسری اخیر در ایران بیشتر افراد دستگیرشده جوانان بین ۱۶ تا ۳۰ ساله بوده‌اند.


اعتراضات سراسری در شهرهای ایران پنج‌شنبه ۷ دی آغاز شد و چند روز ادامه داشت. بر اساس آمار رسمی جمهوری اسلامی و نمایندگان مجلس، شمار کشته‌شدگان در این اعتراضات به دست‌کم ۲۷ نفر رسیده‌ و ۳۷۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :74
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :52
» بازديد ماه :487
» بازديدسال :9854
» کل بازدیدها :29087
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 0