**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران:‌ با عاملین اصلی اعتراضات باید شدیدا برخورد شود! پیروان آئین یارسان - سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران:‌ با عاملین اصلی اعتراضات باید شدیدا برخورد شود!
RSS


سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران گفته رقم کل بازداشتی‌ها در اعترضات اخیر بین ۲۷۰۰ تا ۳۲۰۰ نفر بوده و تقریبا تمامی کسانی که صرفا اعتراضی در مورد مسائل معیشتی و اقتصادی داشتند آزاد شده‌اند. بهروز نعمتی، عاملین و آمرین اصلی را کمتر از صد نفر دانسته که شدیدا با آنها برخورد می‌شود.


ین نماینده مجلس، گفته که عاملین اصلی و آمرین که طراحی اعتراضات و آتش زدن اماکن عمومی را بر عهده داشتند و اقدام به ساختارشکنی کردند، کمتر از صد نفر هستند و طبق خواسته مردم، قوه قضائیه و نهادهای امنیتی باید شدیدا با آنها برخورد شود.


او گروه دوم بازداشت شدگان را افرادی خوانده که تحت تاثیر قرار گرفتند و «از روی غفلت و احساسات» در این اعتراضات حضور داشتند. به گفته نعمتی، جمعیت آنها هفت هشت برابر عاملان اصلی است. او گفته این افراد ظرف امروز و فردا با وثیقه یا تعهدنامه آزاد می شوند.


به اعتقاد این نماینده مجلس، گروه سوم کسانی هستند که اعتراضاتی در مورد مسائل معیشتی و اقتصادی و موضوعات مختلف داشتند و تعداد آنها هم به اندازه گروه دوم است و تقریبا همه این افراد تا دیروز بعد از ظهر آزاد و تعیین تکلیف شده‌اند.


نعمتی همچنین خبر داده که سه فراکسیون سیاسی مجلس برای بررسی حوادث اخیر درخواست تشکیل کمیته حقیقت‌یاب کرده‌اند.


در اعتراضات سراسری ایران که از روز پنج شنبه هفتم دی‌ماه آغاز و به حدود ۱۰۰ شهر ایران کشیده شد، ۲۱ نفر جان باختند و هزاران نفر بازداشت شدند.


همچنین در جریان این اعتراضات حدود ۱۰۰ دانشجو در سراسر ایران بازداشت شدند.


تاکنون جان باختن دو بازداشتی اعتراضات اخیر در زندان تایید شده است. مقامات جمهوری اسلامی علت مرگ آنها را خودکشی اعلام کرده‌اند.


تجمعات اعتراضی اخیر با اعتراض به وضعیت معیشتی و اقتصادی آغاز شد اما معترضان در شعارهای خود به کلیت نظام سیاسی کشور اعتراض کردند و شعارهای تندی علیه مقامات ایران دادند.برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :1
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :0
» بازديد ماه :1334
» بازديدسال :11504
» کل بازدیدها :30737
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 512