**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - زندانی شدن شاه بلوچ! پیروان آئین یارسان - زندانی شدن شاه بلوچ!
RSS

شاه بلوچ، خواننده رپ از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان زاهدان منتقل شد!

عماد بیجارزهی ملقب به شاه بلوچ، خواننده رپ بلوچ که هفته گذشته از زندان مرکزی زاهدان جهت بازجویی مجددا به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود، روز گذشته با تکمیل مراحل بازجویی به بند یک این زندان منتقل شد.



عماد بیجارزهی معروف به “شاه بلوچ” که هفته گذشته جهت تکمیل مراحل بازجویی از زندان مرکزی زاهدان به اطلاعات سپاه منتقل شده بود، روز گذشته مورخ ۷ مردادماه ۱۳۹۷، مجددا به بند یک این زندان منتقل شد.


این خواننده چند اتهام دارد که یکی از آنها “تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با رسانه های معاند نظام” عنوان شده است.


لازم به یادآوری است، عماد بیجارزهی در تاریخ ۳۰ خردادماه سال جاری در شهرستان چابهار بازداشت و پس از یک‌ماه بی‌خبری به زندان مرکزی زاهدان منتقل شده بود.


تداوم بی‌خبری از وضعیت این خواننده بلوچ باعث شد تا مولوی عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه شهرستان راسک نیز در خطبه نماز جمعه در تاریخ ۸ تیرماه ۱۳۹۷، نسبت به این مسئله واکنش نشان داده و خواستار آزادی وی شود.


حکومت ایران طی سال‌های اخیر علی‌رغم ممیزی‌های فراوان قبل از انتشار آثار موسیقی و لغو مکرر کنسرت‌ها، در بسیاری موارد اقدام به بازداشت یا احضار خوانندگان کرده است. دولت ایران موسیقی رپ را همواره یک تهدید دانسته و خواننده‌های رپ امکان دریافت مجوز را نداشته‌اند و اغلب مجبور به ترک ایران شدند.



برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :8
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :83
» بازديدسال :11590
» کل بازدیدها :30823
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 528