**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - دانشجویان کُرد دانشگاه علامه: کشتن کولبران را ممنوع کنید، کولبری را بعدا! پیروان آئین یارسان - دانشجویان کُرد دانشگاه علامه: کشتن کولبران را ممنوع کنید، کولبری را بعدا!
RSS


براساس گزارش رسیده، روز شنبه دوم دی‌ماه، دانشجویان کُرد دانشگاه علامه طباطبایی تهران با پخش پوسترهایی در میان دانشجویان، شلیک مستقیم به کولبران را محکوم کردند.


به گفته این دانشجویان، "طی ٩ ماه گذشته ٥٠ کولبر و کاسبکار جان خود را از دست داده‌اند که از این مجموع ٢٨ تن با شلیک مستقیم گلوله نظامیان حکومتی و ٢٢ تن در هنگام حمل یا از کوه سقوط کرده و یا در بهمن گرفتار شده و یا سکته کرده‌اند. همچنین ١٠٠ کولبر نیز زخمی شده‌اند که ٥٣ تن با شلیک گلوله و بقیه دچار حادثه شده‌اند."


این دانشجویان می‌گویند: "در تمامی این موارد حتی یک مورد حمل بار تفنگ، مواد منفجره و یا مواد مخدر نبوده است، حق کولبران، کار منصفانه، ایمن و دائمی است نه گلوله."


پس از این اقدام دانشجویان، حراست دانشگاه علامه پوسترها را از بورد دانشگاه جمع‌آوری و دانشجویان را تهدید کرد.


کولبری یکی از خطرناک‌ترین شغل‌ها به حساب می‌آید که مردم کردستان به دلیل نبود شغل مناسب و مشکلات مالی به این شغل در مناطق مرزی روی برده که در این رابطه طی سال‌های ‌اخیر شمار زیادی از کولبران کُرد به دلیل سقوط بهمن، سرما، رفتن روی مین و شلیک مستقیم نیروهای نظامی حکومت اسلامی ایران جان خود را از دست داده‌اند.


با استناد به آمار ثبت شده در مرکز آمار آژانس خبررسانی کُردپا، طی شش‌ماه نخست سال جاری، ١٢١ کولبر کُرد در مناطق مختلف کردستان درپی شلیک مستقیم نیروهای نظامی حکومت ایران کشته و زخمی شده‌اند.


تاکنون هیچ شخصیت حقوقی و حقیقی در ارتباط با شلیک مستقیم به کولبران و کاسبکاران مرزی کُردستان مورد پیگرد قانونی قرار نگرفته و پرونده‌ی قضایی افرادی نیز که زخمی شده و یا جان خود را از دست می‌دهند به بهانه "حفظ و صیانت از مرزها" به نتیجه‌ی مشخصی نمی‌رسند.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :1
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :0
» بازديد ماه :1334
» بازديدسال :11504
» کل بازدیدها :30737
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 512