**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - تلاش کانال‌ها و سایت‌های امنیتی در کردستان برای وارونه جلوه دادن قتل سارو ! پیروان آئین یارسان - تلاش کانال‌ها و سایت‌های امنیتی در کردستان برای وارونه جلوه دادن قتل سارو !
RSS


براساس گزارش رسیده  سه روز پس از اعلام خبر قتل سارو قهرمانی، سایت‌ها و کانال‌های امنیتی در کردستان که وابسته به وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه می‌باشند، با انتشار مطالبی در تلاش هستند تا قتل او را وارونه نشان دهند.


این کانال‌ها از سوی سربازان رسانه‌ای حکومت ایران مدیریت و در تلاش‌اند با تحریف افکار عمومی نسبت به قتل این جوان کُرد، این اقدام وزارت اطلاعات را "قانونی و در راستای حفظ امنیت ملی" قلمداد کنند.


سارو قهرمانی ٢٤ ساله پس از بازداشت توسط نیروهای اطلاعاتی درپی ضرب و شتم این نیروها در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج جان باخت.


نیروهای اطلاعاتی جسد این جوان کُرد را شامگاه بیست و دوم دی‌ماه به خانواده‌اش تحویل و روز بیست و سوم دی‌ماه به خاک سپرده شده است.


این جوان کُرد، هنگام شرکت در اعتراضات مردمی بازداشت شده بود و به گفته یک منبع آگاه، آثار شکنجه بر روی بدن وی نمایان بوده است.


عثمان مزین، وکیل سرشناس کُرد در واکنش به مرگ شهروندان در بازداشتگاه در کانال تلگرام شخصی خود نوشته بود: "بازداشتگاه محلی‌ست برای بازداشتن فرد از ارتکاب جرم، نه محلی برای بازداشتن وی از ادامه زندگی."برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :1
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :0
» بازديد ماه :1334
» بازديدسال :11504
» کل بازدیدها :30737
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 512