**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - بهاییان پیروان آئین یارسان - بهاییان
RSS

مهران اسلامی امیرآبادی شهروند بهایی اهل یزد که پیشتر به یک سال و نیم حبس و یک سال تبعید به سراوان محکوم شده بود جهت تحمل حبس راهی زندان شد.

 روز گذشته مورخ ۱۷ مرداد ۹۷ مهران اسلامی امیرآبادی شهروند بهایی اهل یزد که در اوایل ماه جاری توسط شعبه سوم دادگاه تجدید نظر این استان به یک سال و نیم حبس و یک سال تبعید به سراوان محکوم شده بود جهت تحمل حبس خود را به زندان معرفی کرد.


یک منبع نزدیک به آقای اسلامی ضمن تایید این خبرگفت: “روز گذشته آقای مهران اسلامی امیرآبادی در پی بازداشت هم پرونده‌ای دیگر خود آقای مهران بندی امیرآبادی جهت تحمل حبس خود را به زندان معرفی کرد.”

لازم به ذکر است که مهران اسلامی امیرآبادی چندی پیش به همراه شش شهروند بهایی دیگر توسط شعبه سوم دادگاه تجدید نظر استان یزد محاکمه شده بود.


در این جلسه دادرسی مهران اسلامی امیرآبادی به یک سال و نیم حبس تعزیری و یک سال تبعید به سراوان محکوم شد.


شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذاهبی چون بهایی و یارسان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان و یارسانیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :8
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :83
» بازديدسال :11590
» کل بازدیدها :30823
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 528