**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - با آغاز «طرح آرامش و امنیت شبانه تهران» ۱۲۰ نفر بازداشت شدند! پیروان آئین یارسان - با آغاز «طرح آرامش و امنیت شبانه تهران» ۱۲۰ نفر بازداشت شدند!
RSS


نیروی انتظامی تهران در ساعات پایانی دوشنبه ۲ بهمن طرح جدیدی را با نام «طرح آرامش و امنیت شبانه تهران» آغاز و در همان ساعات اولیه ۱۲۰ نفر را در شمال غرب تهران بازداشت کرد.


سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ روز گذشته اعلام کرد که «طرح آرامش و امنیت شبانه تهران» تا صبح سه‌شنبه ادامه خواهد داشت.


به‌گفته او در این طرح صدها نفر از مأموران پلیس‌های مبارزه با مواد مخدر، امنیت، پیشگیری، آگاهی، پلیس راهور و یگان‌های عملیاتی شرکت دارند.


«جمع‌آوری معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌ها»، «دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس»، «برخورد با خودروهای مزاحم»، «برخورد با سرقت و زورگیری‌های شبانه» از جمله اهداف این طرح عنوان شده است.


سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ صبح سه‌شنبه درباره اجرای این طرح در طول شب گذشته اعلام کرد که در این طرح پلیس امنیت تهران بزرگ «برخورد با مزاحمان نوامیس را در دستور کار خود قرار داد» و در طول اجرای آن ۱۲۰ نفر از آن‌ها در پارک‌ها و قهوه‌خانه‌ها دستگیر شدند.


همچنین به‌گفته رئیس پلیس اطلاعات، ۸۹ قهوه‌خانه‌ و باشگاه‌ ورزشی مورد بازرسی قرار گرفت و یک قهوه‌خانه که تعدادی از افراد در آن مشروبات الکی می‌نوشیدند «پس از درگیری با پلیس با شلیک مأموران دستگیر شدند و قهوه‌خانه نیز پلمب شد.»


علیرضا لطفی همچنین از بازداشت «تعداد قابل توجهی از اتباع خارجی غیرمجاز» در طول این عملیات خبر داد.


«طرح آرامش و امنیت شبانه تهران» هر شب انجام می‌شود.


مقامات انتظامی ایران بارها از اجرای چنین طرح‌هایی خبر داده‌اند. آن‌ها هدف از این طرح‌ها را مقابله با جرایم اجتماعی عنوان می‌کنند و به‌منظور ترویج آن چنین وانمود می‌کنند که مردم درخواست اجرای چنین طرح‌هایی را دارند.


این در حالی است که به‌گفته رسانه‌های رسمی ایران آمار خشونت و بزهکاری در جامعه از مرز بحران گذشته و سن بزهکاری در ایران نیز کاهش یافته است.


در مهرماه سال جاری، حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در گفت‌وگو با روزنامه شهروند نسبت به رشد آسیب‌های اجتماعی ابراز نگرانی کرد و گفت: «گسترش کانون‌های اصلاح و تربیت کودکان نشان‌دهنده این است که سن ارتکاب به جرایم پایین‌تر آمده و تعداد این افراد نیز بیشتر شده است.»


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :1
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :0
» بازديد ماه :1334
» بازديدسال :11504
» کل بازدیدها :30737
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 512