**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - افشای پولشویی چند میلیارد دلاری بقایی در ملاقات محرمانه با شاهزاده کویتی + فیلم s پیروان آئین یارسان - افشای پولشویی چند میلیارد دلاری بقایی در ملاقات محرمانه با شاهزاده کویتی + فیلم s
RSS

در طول چهار دهه حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی، بارها اخباری مبنی بر پولشویی مسئولین حکومت و جابجایی میلیاردها دلار از مجاری غیرقانونی برای کمک به گروه‌های تروریستی و یا انتقال درآمدهای ملی به حساب‌های شخصی مسئولین حکومتی در خارج از کشور، منتشر شده، اما این نخستین بار است که ویدیو و اسناد غیر قابل انکار از این ملاقات‌های محرمانه منتشر می‌شود.


در این ویدیو که به صورت مخفیانه ضبط شده، «ناصر محمد احمد الجابر الصباح» نخست‌وزیر سابق و نامزد کنونی مقام پادشاهی کویت، در حال مذاکره با «حمید بقایی» برای انتقال میلیاردها دلار به رژیم جمهوری اسلامی و نقض تحریم‌های بین‌المللی این حکومت به تصویر کشیده شده است.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=vMR-u1bFIgM


«ناصر محمد احمد الجابر الصباح» که مدتی نیز به عنوان سفیر کویت در تهران فعالیت داشته، روابط نزدیک سیاسی و تجاری گسترده‌ و مخفیانه‌ای با رژیم حاکم بر ایران داشته است.


در این ویدیو حمید بقایی به همراه زنی به نام «مهتاب» که از پرسنل وزارت خارجه جمهوری اسلامی است دیده می‌شود که وی بدون «حجاب اسلامی» ادعایی، جمهوری اسلامی را نمایندگی می‌کند. در کنار «ناصر» هم یک میلیارد دیگر کویتی به نام «جاسم الخرافی» که سخنگو و رییس مجلس ملی کویت بوده، دیده می‌شود. این چهار نفر به طور خاص در مورد یک عملیات پول‌شویی به مبلغ هفت تا ده میلیارد دلار به نفع رژیم جمهوری اسلامی گفتگو می‌کنند.


این ملاقات محرمانه در سال ۲۰۱۳ میلادی برابر با ۱۳۹۲ خورشیدی در ماه‌های پایانی ریاست‌جمهوری هشت ساله‌ی احمدی‌نژاد صورت گرفته است. در سال ۱۳۹۲، «اسفندیار رحیم مشایی» برای دوره‌ی ریاست جمهوری دهم اعلام کاندیداتوری کرده بود که گویا قصد داشته بخشی از این مبلغ میلیاردی را برای تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری هزینه کند.


در این فیلم کوتاه صحبت از هماهنگی‌هایی با مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به میان آمده است. این در حالی است که در آن سال‌ها، «اکبر هاشمی رفسنجانی» ریاست این مجمع را عهده‌دار بوده است. از سوی دیگر در این ویدیو اظهار شده که این مراودات برای پولشویی گسترده، مدتی میان دو طرف ایرانی و کویتی در جریان بوده است.


بر اساس این گزارش، «جاسم الخرافی»، داد و ستدهای مالی و عملیات پولشویی با ایران را مدیریت کرده و پس از مرگ ناگهانی او در سال ۲۰۱۵ میلادی، پسرش «لوئی الخرافی» و برادر زاده‌اش «مارزوک الخرافی»، روابط مالی و پولشویی با رژیم حاکم بر ایران را بر عهده گرفته‌اند.


جاسم الخرافی روابط بسیار نزدیک مالی و سیاسی نیز با «سیدحسن نصرالله» رهبر حزب‌الله لبنان نیز داشته است. این معاملات پولشویی، از طریق شرکت‌هایی که حق امتیاز رستوران‌ها و فست فودهای مشهور آمریکایی از جمله «کی اف سی»، «رد لابستر»، «آلیو گاردن» و «کریسپی» را داشته‌اند، انجام شده است.


پرداخت‌های مخفیانه‌ی مربوط به این معاملات در مواردی، به منظور پنهان کردن گیرنده‌ی نهایی (رژیم حاکم بر ایران)، از طریق حساب‌های بانکی به عربستان سعودی منتقل شده است. منابع دولتی کویت ادعا می‌کنند که این معاملات کماکان در حال رخ دادن هستند.


در پرونده اتهامی «حمید بقایی» که پس از بازداشت اخیر وی منتشر شده، به موضوع انتقال میلیون‌ها دلار هدایای نقدی نیروی قدس سپاه برای گروه‌های تروریستی اسلام‌گرا در خاورمیانه و آفریقا اشاره شده و گویا بخشی از آن مبالغ توسط وی اختلاس شده است.


پس از بازداشت بقایی، محمود احمدی‌نژاد طی نامه‌ای سرگشاده به «قاسم سلیمانی» از وی پرسید که چرا با وجودی که در جریان معاملات مالی و پولشویی‌های میلیاردی دستور دهنده آن بوده، حالا از بقایی دفاعی نمی‌کند.


منابع محلی در کویت، این مذاکرات مخفیانه‌ی مقامات بلندپایه‌ی ایران با مقامات کشور کویت را که به دور از چشمان پادشاه این کشور انجام شده، به عنوان تلاشی برای «سرنگونی امیرِ مورد حمایت غرب» در این کشور و تلاش برای «جایگزینی پادشاه فعلی با فردی از خانواده حکومتی کویت» که روابط نزدیکی با رژیم جمهوری اسلامی ایران دارد، ارزیابی می‌کنند.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان و ایران Admin:Arman Yari
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :2
» افراد آنلاین :1
» بازديد دیروز :5
» بازديد ماه :203
» بازديدسال :11816
» کل بازدیدها :31049
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 597