X
**** یــــــــــــــــــــــاری چــوار چیون بــاوری و جا ////// راسـتــــــــــی و پاکـــــــی ، نیستـــــی و رداء **** ****راگـــــــــه حقیقت شیشه بنیین نه جـــــای گـــزافن نه جای منیین**** پیروان آئین یارسان - آلمان: تهران باید به آزادی تجمعات احترام بگذارد پیروان آئین یارسان - آلمان: تهران باید به آزادی تجمعات احترام بگذارد
RSS


با گسترش اعتراضات سراسری در ایران و ادامه آن در شهرهای مختلف، دولت آلمان جمهوری اسلامی ایران را فراخواند تا به آزادی تجمعات و آزادی بیان احترام بگذارد.


یک سخنگوی دولت فدرال آلمان روز چهارشنبه ۳ ژانویه / ۱۳ دی گفت از نظر برلین، زمانی که مردم شجاعانه نگرانی‌های اقتصادی و سیاسی خود را به‌شکل عمومی بیان می‌کنند، مشروع و شایسته احترام است.


به‌گفته سخنگوی دولت آلمان، برلین با نگرانی پیشرفت مسائل در ایران را دنبال می‌کند و رهبری تهران باید به گفت‌وگو با معترضان روی آورد.


اعتراضات سراسری در شهرهای ایران از پنج‌شنبه ۷ دی آغاز شد و تا شب گذشته، سه‌شنبه ۱۲ دی ادامه داشت. در این چند روز بیش از هزار نفر بازداشت شده‌اند و بر اساس آن‌چه که رسانه‌های ایران اعلام کرده‌اند، شمار کشته‌شدگان به دست‌کم ۲۲ نفر رسیده‌ است.


زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه‌ آلمان نیز روز دوشنبه یکم ژانویه / ۱۱ دی، نسبت به افزایش شمار کشته‌شدگان تظاهرات اعتراضی در ایران ابراز نگرانی کرد و از مقامات جمهوری اسلامی خواست حق تظاهرات را محترم شمارند.


اتحادیه اروپا، فرانسه و بریتانیا نیز در روزهای اخیر همین مواضع را تکرار کرده‌اند.


حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز (چهارشنبه) در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اظهار امیدواری کرد که در چند روز آینده آرامش به کشور بازگردد.


دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که ایران و ترکیه بر این نظر توافق دارند که حق اعتراض نباید منجر به نقض قانون شود.


برچسب ها :

پیروان آئین یارسان
پيوندهاي روزانه
درباره ما

    به تصویر کشیدن جنایات و تبعیضات رژیم جمهوری اسلامی در حق مردم مظلوم یارسان
آمار وبلاگ
» بازديد امروز :95
» افراد آنلاین :2
» بازديد دیروز :52
» بازديد ماه :508
» بازديدسال :9875
» کل بازدیدها :29108
» مجموع اعضا : 3
» تعداد مطالب : 0